Zatrudniamy fotografa na wesele – Pytania do fotografa weselnego

Zdrowie

Zatrudniamy fotografa na wesele – Zapytania do fotografa ślubnego

Selekcja fotografa na wesele to na ogół ciężka rzecz, jednakowoż równolegle bardzo znacząca sprawa. To od fotografika zależy, jaką będziemy posiadali pamiątkę ze ślubu na lata. Przed zaczęciem współpracy, należałoby w związku z tym zadać parę pytań osobie, której powierzymy tak ważny temat naszego życia. Poniżej przeczytasz jakie są kluczowe kwestie i o co warto zapytać naszego fotografa weselnego:

Jakie fotograf ma doświadczenie w ślubnej branży?

To jedno z podstawowych pytań do fotografa ślubnego. Jest ważne, albowiem dotyczy doświadczenia zawodowego w branży, która dla wielu fotografików jest niepospolita. Należałoby je zadać, bowiem nie każdy fotograf sprawdzi się w branży ślubów. Im dłuższe doświadczenie tym lepiej. To naturalnie dzięki temu jesteśmy w stanie być przekonani, że wyniki będą zadowalające.

Jeżeli będziemy posiadać do czynienia z fotografem, który dopiero zaczyna pracę i pragnie pozyskać doświadczenie, to będzie to niemalże pewne ryzyko. Zlecenie oprawy fotograficznej wesela osobie bez doświadczenia może nie wyjść nam na korzyść.

Z jakich usług składa się oferta?

Nie każdy fotograf ślubny ma taką samą propozycję. Zazwyczaj jest to sprawa zróżnicowana. Wystarczy jedynie porównać parę ofert, żeby dojść do wniosku, że różnica jest w cenie i rodzajach usług. Żeby uniknąć zawodu powinniśmy dokumentnie każdą propozycję rozpatrzyć.

Czy fotograf może pochwalić się pełnym reportażem ślubnym a nie tylko jednym przygotowanym zdjęciem?

Wielokrotnie na witrynach internetowych fotografów weselnych w portfolio zobaczyć wolno tylko pojedyncze, najlepsze zdjęcia ślubne. Poprośmy jednakże fotografa, aby pokazał nam pełny reportaż ślubny. Dzięki temu poznamy jego osobisty styl i poczucie stylistyki. Wypracujemy sobie zdanie na temat tego czy decydujemy się z nim współpracować.

Jak wygląda umowa o współpracę z fotografem weselnym i zapisy w niej zawarte?

Umowa oraz notacje w niej zawarte to ważna rzecz. Zapoznajmy się z nią przed złożeniem podpisu. Jeśli zagadnienia zawarte w umowie są niezrozumiałe postarajmy się je razem objaśnić. Jeśli będą wiązały się z jakimiś dopłatami czy też ukrytymi obwarowaniami to powinna zapalić się nam czerwona lampka.

Co w wypadku, kiedy nie dojdzie do wykonania umowy przez fotografa na ślub?

W ludzkim życiu zdarzają się nieprzewidziane przypadki. Może okazać się tak że nasz fotograf zachoruje lub z innych powodów nie będzie mógł wykonać zlecenia. Zapytajmy czy taka specjalista ma plan awaryjny – zastępstwo innej osoby, czy przewidziane jest odszkodowanie czy też jakakolwiek inna forma rekompensaty z przyczyny niewykonania umowy.

Tekst powstał przy współpracy z Fotografem ślubnym Warszawa – https://freyalovephoto.pl/