Zamówienie transportowe – w czym ma okazję wspomóc firma transportowa?

Zdrowie

W każdym sklepie wielko metrażowym, sieciowym, hipermarkecie istnieje drobny pokoik w którym zasiadają pracownicy działu logistyki. Odpowiadają oni za nabycia towarów dla danego sklepu, prędkość ich dostarczenia i transport towarów zwracanych do firm je produkujących czy hurtowni. Pomimo że praca ta wydaje się być mało istotna i lekka dla zajmujących się nią, taką niemniej jednak nie jest. Logistycy w kolosalnych sklepach spędzają godziny na co dzień, analizując sprzedaż, prognozując popyt na towary oraz starając się rozplanować zamówienia w ten sposób, by nie brakowało jakiegokolwiek z towarów na półkach.

Dbają o stałość dostaw jakie w ogromnych punktach sprzedaży, muszą przychodzić na co dzień i korygują własne przewidywania zgodnie ze statystykami sprzedaży. To oczywiście ten dział ponosi największą odpowiedzialność w całym punkcie sprzedaży.

Odpowiada za właściwe zaopatrzenie, zwroty oraz zamówienia, monitoruje przepływ towaru i transport immanentny, liczący na wymianie brakujących towarów oraz zamówień między sklepami tej samej sieci – oto logistyka kontraktowa. Logistycy w firmach spedycyjnych i transportowych mają nie lada odpowiedzialność na własnych barkach, naturalnie wiedzą o tym oraz wykonują własną pracę z odpowiednią dbałością oraz precyzją, niemniej jednak wystarczy mały błąd by pełny przewóz dotarł na miejsce przeznaczenia długo po czasie bądź po prostu, kierowca poniechał drogę. W takich jednostkach to dział logistyki odpowiada za plan trasy, wyznaczanie możliwych punktów postojowych a dla mniej obeznanych kierowców, nawet za wpisywanie w nawigację satelitarną adresu i planu podróży. To Logistycy przewidując czas drogi, określają, jak dużo czasu mamy na dostarczenie przewożonego towaru i umieją określić, ile wolnego czasu, między wykonaniem zadania a powrotem zostanie tylko dla nas. Pamiętając o regulacjach prawa określających ile czasu potrzeba kierowcy na wypoczynek, planują drogę tak, żeby kierowca miał możliwość zatrzymania się i wyśmienitego wypoczęcia od podróży, krótkiego relaksu. Zdecydowanie logistyka to najważniejszy dział w całej jednostce gospodarczej transportowej.

Opinie do tej publikacji:

Dodaj komentarz