Z jakiego powodu współpraca z coachem jest taka owocna?

Zdrowie

Często spotykamy się z pionierskimi wyzwaniami. Wielu z nas, jeszcze nie znając nawet detalów nowych propozycji, zmian, już z góry zakłada, że się nie nadaje do śmiałej rzeczywistości. Strach, obawa przed nieznanym, brak wiary w siebie, nadciągający stres – jeżeli w takim stanie umysłowości przejdziemy na inne, innowacyjne miejsce, istotnie, stworzona przez nas misja skazana będzie na niepowodzenie. Jakiekolwiek nasze możliwe potknięcie, potraktujemy jako potwierdzenie naszego stanu z przed zmian, niekompetencji, niedopasowania. Powinniśmy czym prędzej oddać się pod opiekę coacha, czyli osobistego trenera, niemniej jednak nie od stworzonego przez nas ciała, niemniej jednak naszego umysłu.

Coaching, to kursy dla wszystkich, jacy myślą o własnym samorozwoju, o szlifowaniu własnych umiejętności, o umiejętności dopasowania się do zmian, umiejętnościach przekonywania i inspirowania innych do zmian oraz rozwoju – sprawdź Coach Elżbieta Jezierska – life coaching. W dużym skrócie, szkolenia coachingowe wyzwalają pozytywne myślenie. Czasem trudno jest samemu sobie poradzić, spostrzegając świat w ciemnych kolorach. Rola coachingu jest tutaj nieoceniona. Dla wszystkich dziecka, rodzice muszą być coachami, czyli trenerami osobistymi, wspierającymi dziecko w jego postępowaniach, wyborach, potrafiącymi wskazać, co jest solidne a co kiepskie, zademonstrować prawdziwe wartości. To smutne, nie każdy rodzic potrafi nawiązać odpowiednie relacje z dzieckiem, co rodzi prawie zawsze bunt i opór małolata. Nie mając wsparcia w mieszkaniu rodzinnym, szuka własnego coacha na podwórku, wśród kolegów z klasy, co nie zawsze kończy się odpowiednio. By nauczyć się dobrych i prawidłowych relacji z dziećmi, rodzice powinni asystować w szkoleniach coachingowych, które wskażą im właściwe kierunki. Coaching, to nie tylko szkolenia dla sfrustrowanych oraz znerwicowanych przedsiębiorców.

Solidne treningi i szkolenia przygotowane są dla wielu innych grup społecznych, jakie również oczekują pomocy w wsparcia. Rodzice dobrze wiedzą, ile trzeba poświęcenia i wyrzeczeń, by odpowiednio ukształtować i wychować dziecko na należytego, właściwego człowieka. Prawidłowo jest znać metody, jakie ułatwią ten proces wychowawczy.

Dodaj komentarz