Wygodna nawigacja witryny – jak ją opracować?

Reklama

Projektowanie witryn WWW niejednokrotnie wiąże się ze stworzeniem nawigacji strony. To proces, który nie wymaga szczególnych umiejętności, za to dzięki nawigacji w rzeczywistości dużo wolno zdobyć. Nawigacja strony powoduje bezproblemowe poruszanie się po niej, wyszukiwanie wiadomości czy proste przechodzenie między przeróżnymi działami. To jedne z najważniejszych cech, jakie powinna posiadać korzystna witryna internetowa. Internauta zawsze wybierze serwis, który sprawia mu mniej problemów w trakcie wędrówki – wypada nie zapominać o tym podczas procesu, jakim jest projektowanie witryn internetowych WWW.

Im więcej kliknięć, pułapek i niespodzianek czeka na prawdopodobnego odbiorcę, tym o wiele bardziej będzie on poirytowany, a w efekcie nie wróci do konkretnej strony, zastępując ją inną, o wiele bardziej dopracowaną. Projektowanie witryn WWW łączy się nie wyłącznie z nawigacją. Jeśli serwis internetowy jest rozbudowany, trzeba zastosować też jego mapę. Nikt nie będzie poszukiwał przez godzinę wiadomości, z których korzysta na co dzień. Jeżeli to możliwe, warto zbadać preferencje użytkowników. To, z czego korzystają zwykle wolno w owym czasie umieścić na domenie internetowej głównej. Należy pamiętać o umożliwieniu kontaktu z autorem bądź z figurą, która odpowiada za stronę.

Zanim rozpoczniesz proces, jakim jest projektowanie stron WWW, musisz się przede wszystkim zastanowić, co praktycznego i interesującego masz do przekazania osobom, jakie będą je oglądały. Jeżeli zamierzasz umieścić na domenie swój życiorys czy zbiór kawałów o blondynkach, to szkoda twojego drogocennego czasu na powielanie czegoś, co wszyscy przyzwoicie znają.

Projektowanie stron internetowych WWW żąda większych intencji – wypróbuj projektowanie stron www. By mieć pewność, że dana strona internetowa będzie atrakcyjna i entuzjastycznie odwiedzana, musi ona przyciągać internautów oryginalnością oraz interesującą i systematycznie uzupełnianą treścią. Ulokuj na domenie internetowej tyle treści, by nie było możliwe przeglądnięcie jej w trakcie jednej wizyty, i pamiętaj, że nawet najdrobniejsze błędy mogą zniechęcić ewentualnych użytkowników do powrotu na twoją domenę. Projektowanie witryn WWW to procedura, w jakiej nie można pozwolić, by forma wzięła górę nad treścią. Trzeba pamiętać, że internet to źródło wiadomości a nie miejsce, gdzie przedstawiamy nowości techniczne, które są w stanie obejrzeć wyłącznie posiadacze najnowszych przeglądarek z zainstalowanymi wszelkimi możliwymi rozszerzeniami.

Dodaj komentarz