Własny basem w domu – jak go stworzyć?

Biznes

Posiadanie basenu kąpielowego we własnym mieszkaniu jest wielką atrakcją. Dzięki niemu mamy możliwość wypoczynku i relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Własny basen dodaje jego posiadaczom prestiżu. Konserwacja domowej pływalni nie jest skomplikowana to naturalnie dzięki współczesnym systemom gwarantującym filtrowanie oraz odkażanie wody. Czy jedynie ludzie zamożni mogą zezwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Zazwyczaj umieszcza się go w piwnicy. Najporządniej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku projektowania domu. Naturalnie, później także wolno dobudować basen, jednakowoż będzie się to łączyło z wyższymi sumptami wynikającymi z przystosowania instalacji pomieszczenia. Atutem krytego basenu jest to, iż możemy w nim pływać obojętnie od pory roku.

Nadzorowanie należytej temperatury w pomieszczeniu, w jakim mieści się basen jest wybitnie istotne. Wypada zagwarantować w nim jak najlepsze odprowadzanie wilgotności, jaka powstaje za kwestią parowania wody. Parowanie wody w ulokowaniu będzie mniejsze, jeśli uda nam się obronić temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Przyzwoicie byłoby zainstalować w pomieszczeniu również osuszacz wody lub klimatyzację. Jeżeli nie mamy możliwości postawienia basenu w obrębie domu jesteśmy w stanie zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie – tu pomoże Producent basenów. Trzeba jednak w pierwszej kolejności sprawić na danym obszarze poziom wód gruntowych oraz typ gleby. Najwygodniej będzie uformować basen ogrodowy jak najbliżej domu. Jest to istotne ze względu na nieodzowność podłączenia instalacji elektrycznej oraz wodnej.

Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, dzięki czemu będziemy posiadać zapewniony komfort i dyskrecję. Basen nie powinien znajdować się otwarcie przy trawniku bo powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości i 8 metrów długości. Natomiast do kąpieli wystarczy jedynie nam głębokość około 1,5 metra. Niewątpliwie jesteśmy w stanie się zdecydować na znacznie większy basen, niemniej jednak wtedy wydatki jego powstania i użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Będzie ona perfekcyjna ze względów ekonomicznych oraz użytkowych.