Ważne znaczenie marketingu dla korporacji

Reklama

Dzieci są w największym stopniu podatne na przedsięwzięcie reklamy. Dzieje się tak wobec tego, iż bezkrytycznie akceptują wszystko to, co widzą na ekranie telewizora. Są przy tym ciekawe świata oraz nie umieją odróżnić fikcji od rzeczywistości. Jeżeli w związku z tym w spocie reklamowym widzą radosnych rówieśników bawiących się jakąś zabawką, momentalnie też pragną ją mieć.

Myślą, iż posiadanie danej rzeczy uczyni, że upodobnią się do bohaterów reklamy. Będą miały wielu przyjaciół, rodzice będą się z nimi bawić, zawsze będzie atrakcyjna pogoda i ich marzenia się spełnią. Fachowcy od marketingu świetnie zdają sobie sprawę z takich maszynerii, jakie zastrzegają zachowanie młodego człowieka. Wiedzą, że jeżeli w reklamie padnie hasło, iż wszyscy coś robią, na przykład jedzą chipsy lub że tylko pionierami bawią się Barbie, to jakikolwiek młody człowiek natychmiastowo zapragnie reklamowanego artykułu – tutaj przypomnieniem mogą być gadżety rodzaju długopisy z grawerem. W ostateczności nie może być gorszy od innych, pragnie przynależeć do grupy. Pozostać w pewnym sensie wtajemniczonym.

Wskutek tego tak ważne jest uczenie dziecka od najmłodszych lat świadomego odbierania mediów, w tym też reklamy. Familia to motyw, jaki nieraz pojawia się w reklamie. Twórcy spotów czy plakatów korzystają tu z naszych mocno zakorzenionych przekonań oraz systemu wartości, jaki wyznaje większość ludzi.

Niewątpliwie każdy chce, aby jego rodzina była szczęśliwa. Skutkiem tego będzie starał się zapewnić jej jak optymalne warunki, karmić najzdrowszymi artykułami oraz kupować towary z najwyższej półki. Reklama stosuje te nasze pragnienia. Na ekranie lub plakacie spostrzegamy nieraz grupy nienagannie przyodzianych osób, które dzięki jakiemuś artykułowi są ze sobą blisko połączone. Mamy prawo to dostrzec na przykład w reklamach herbat czy soków, gdzie okazuje się nam parę pokoleń, które doskonale dogadują się przy filiżance ulubionego napoju. Sytuacja ta jest możliwa właśnie dzięki wspaniałemu aromatowi i smakowi konkretnej marki herbaty. Szczęście rodzinne mogą także dać wyznaczone słodycze, których jedzenie łączy rodziców i dzieci. Następnie w sklepie wybierzemy właśnie te towary, bowiem przecież każdy z nas chce przyjemnie spędzać czas w gronie najbliższych.

Opinie do tej publikacji:

Dodaj komentarz