W jakim miejscu zaparkować auto przy lotnisku Balice? Sprawdź parking

Zdrowie

Wydawać by się mogło, iż Kraków, jako jedno z najbardziej znanych lokalnych miast, jest miejscowością, która powinna mieć własny, idealny port lotniczy. Tymczasem okazuje się, iż faktycznie, lotnisko w Krakowie jest, ale nie jest ono tak kolosalne, jak wedle niektórych powinno być. Jak najbardziej nie jest prawdą, iż port lotniczy w Balicach jest mały oraz niefunkcjonalny. Dzięki pieniądzom, które znalazły się w lokalnym budżecie z racji aranżowania piłkarskich Mistrzostw Europy, udało się krakowski port lotniczy unowocześnić i rozbudować.

Ciekawym pomysłem jest na przykład to, iż są tutaj dwa osobne terminale. Jedne, ten większy, obsługuje w głównej mierze loty między narodowe. Balice obsługiwane są nie tylko przez loty czarterowe, jakkolwiek także przez tanie linie lotnicze i loty rejsowe. To wszystko powoduje, że nieomalże każdego dnia na terminalu międzynarodowym jest niezmiernie tłoczno. Też z pasa startowego co sekundę startują następne samoloty. Jednak należy także pamiętać, że Kraków to też port lotniczy, jaki obsługuje niezwykle wiele połączeń krajowych.

Nie ulega wątpliwości jakkolwiek, iż w wielu przypadkach podróż samolotem z Krakowa chociażby do Gdańska lub Poznania jest po prostu wygodniejsza i korzystniejsza aniżeli podróż samochodem lub pociągiem. Z myślą o pasażerach, jacy podróżują samolotem jedynie na terenie Polski, otwarto wobec tego drugi, odrębny terminal, jaki obsługuje wyłącznie loty krajowe.

Rzecz jasna nie wolno zapomnieć też o tym, że zlokalizowanie samego lotniska na obrzeżach Krakowa, wymusza niejako połączenie tego miejsca z centrum miasta. I to w Balicach sprawdziło się zwłaszcza odpowiednio.

Wolno zaryzykować, że jest to lotnisko prawdopodobnie najodpowiedniej w stworzonym przez nas kraju połączone z miejscowością, koło której się znajduje – wypróbuj parking Balice. Jak najbardziej dotrzeć tutaj wolno samochodem, który pozostawić wolno na parkingu przed samym terminalem. Można niemniej jednak także dojechać tu autobusem z centrum Krakowa. Jakby tego było mało, port lotniczy jest tu z centrum miasta połączony też linią kolejową. To naturalnie dzięki temu chyba żaden podróżny nie będzie miał kłopotu z dotarciem na odprawę paszportowo-bagażową na czas. Na domiar tego trzeba też zaznaczyć, że to właśnie dzięki temu, iż sam port lotniczy nie mieści się daleko od samego centrum Krakowa, wolno nawet pokusić się o dotarcie tutaj taksówką.