W jaki sposób walczyć z bólem głowy? Zioła pomogą

Zdrowie

Ból głowy nie jest schorzeniem, lecz objawem. Sporadycznie bywa zwiastunem poważnego schorzenia. Najczęściej jest spowodowany napięciem mięśni, którego przyczyną jest stres. Ból głowy powstaje, kiedy skurczone włókna mięśni uciskają nerwy lub utrudniają przepływ krwi, limfy lub ewentualnie płynu tkankowego. Bóle czaszki miewają przeróżne nasilenie. Ból może być umiejscowiony za oczami, w skroniach, na czole, z tyłu głowy lub obejmować całą głowę.

Warto wiedzieć, że nie należy od razu sięgać po chemiczne leki, jakkolwiek można wypróbować kultowe medycynie naturalnej ziołowe metody na pokonanie bólu. Aby rozluźnić napięte mięśnie należy sięgnąć po herbatkę lub też nalewkę przygotowaną z kozłka, kory kaliny koralowej z wiązówką błotną oraz rozmarynem. Tudzież rozładować napięcie psychiczne oraz związany z nim ból głowy wspomoże rumianek czy też werbena i olej cbd 3. Gdy nęka nas ból głowy jesteśmy w stanie pić (do trzech razy dziennie) nalewkę z męcznnicy leczniczej, rozmarynu oraz czyśćca z wiązówką błotną.

Jeżeli z kolei nasz ból wywołany jest przekrwieniem nosa oraz zatok pomogą inhalacje z olejku eukaliptusowego czy też miętowego. Cera jest pierwszą linia obrony organizmu przed zakażeniami, promieniowaniem słonecznym, mrozem, gorącem, zanieczyszczeniami lub urazami fizycznymi. Na jej stan wpływają choroby oraz elementy zewnętrzne. Z tego powodu należy zadbać o skórę, by służyła nam przez długie lata oraz wspaniale wyglądała. Przy czym nie potrzebujemy drogich kosmetyków, a starczą nam ziołowe farmaceutyki. Miąższ aloesu zmiękcza oraz odżywia suchą skórę, przyspiesza gojenie się ran po oparzeniach i urazach. Aloes zapobiega również wysypce, która pojawia się po goleniu skóry. Nagietek to wydajny środek pierwszej pomocy na rany, oparzenia oraz stłuczenia, bo łagodzi stany zapalne i zwalcza zakażenia. Róża destyluje skórę i przywraca jej elastyczność. Może także wygładzać zmarszczki, pomagać zwalczać trądzik oraz ograniczać obrzęki. Gwiazdnica pospolita to ziele, jakie łagodzi podrażnienia skóry, które akompaniują wypryskom, trądzikowi i łuszczycy. Na owrzodzenia, rany i jako tonik oczyszczający może być stosowany kwiatostan bzu czarnego.

Dodaj komentarz