W jaki sposób działa kawa? Weryfikujemy jej typy

Zdrowie

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, co to jest kawa. Wiele osób to oczywiście od kawy inauguruje własny dzień. Pije się ją niemal wszędzie, na każdym kontynencie, w każdym kraju. W Polsce najpopularniejszą jest kawa parzona – taka, jakiej fusy osadzają się na dnie filiżanki. Taki rodzaj przygotowania kawy nie wszystkim smakuje. Nie przedstawiają sobie picia takiej kawy choćby Włosi. W dowolnym bo kraju są różne sposoby, różne metody na to, by kawę przygotować. Czasem kawa smakuje bardziej, nieraz mniej. Zależy to bezsprzecznie od sposobu przygotowania, od typu ziarenek, od tego czy kawa jest bardziej palona czy mniej.

Każdy z nas ma swój ulubiony rodzaj kawy. Nazwa tego czarnego napoju jest niezwykle ważna. Nie wszyscy kochają gorzką, długo paloną kawę. Nieraz wolimy subtelniejszy gust. Zależy to bezsprzecznie od naszych upodobań. Lubimy testować, lubimy sprawdzać smaki – oto sklep z kawą ziarnistą. Nieraz mamy swój ulubiony lecz szukamy dalej, wyszukujemy czegoś innowacyjnego. To nadzwyczaj istotne dla smakoszy kawy.

A takich smakoszów jest niezmiernie wiele. Kawę uprawia się jedynie w niektórych państwach. Jest to niemniej jednak niezwykle dochodowy biznes. Eksportowana jest niemal do wszystkich krajów – Europy, Ameryki, Azji. Chyba wszyscy, w dowolnym zakątku na ziemi pijemy kawę. Ewidentnie robimy to na różne sposoby. Jednym kawa kosztuje, inni jej nie spożywają, nie piją, wyraźnie jej nie uwielbiają. Ale to jedynie od nas zależy, od stworzonego przez nas smaku czy gustu czy taką kawę będziemy pić. Jeśli kawę eksportuje się niemal do wszystkich krajów świadczy to, że musi być produkowana w olbrzymich ilościach – i tak także jest w rzeczywistości. Każdego roku produkuje się aż 7 milionów ton kawy. To w rzeczywistości dużo. W zależności od tego, gdzie taka kawa zostanie wyprodukowana, z plantacji jakich krajów zostanie zebrana i jak zostanie przygotowana zależy jej smak.

A smaki są bardzo rozmaite. Prawdopodobnie każdy z nas spotkał się z kawą bardziej gorzką czy taką, której smak był nieomalże słodkawy. Kawę wypada potrafić przygotować. Czasem taki napój nie jest zbyt rozkoszny – musimy go właściwie przyprawić.

Dodaj komentarz