W czym przewozić malucha? Sprawdzone foteliki i wózki

Zdrowie

Małe dziecko potrzebuje szczególnej opieki. Choć nim nie zacznie w pojedynkę chodzić, mnóstwo czasu spędza na rękach mamy lub ewentualnie w łóżeczku, to jednakże wymagane jest coś, w czym bez uszczerbku będziemy w stanie transportować dziecko. Z malutkim dzieckiem należy wychodzić na częste spacery, ponieważ wzmacnia to jego system odpornościowy. Dlatego każdemu rodzicowi konieczny jest wózek. W tej kwestii nie mamy co narzekać, ponieważ wózki dziecięce to obecnie niezły biznes i jest ich na rynku wprost zatrzęsienie. W pierwszej kolejności wózek dobieramy do ilości maluchów, które mają być nim przewożone. Istnieją bowiem wózki bliźniacze, w jakich jechać może dwójka dzieci. Są w stanie one być usadzone obok siebie bądź jedno za drugim.

Niewątpliwie wózki dobieramy także do wieku i wielkości potomka. Głębokie wózki na ogromnych kołach przeznaczone są dla maluszków-noworodków i niemowląt. Jeżdżą one w wózku leżąc. Z kolei starsze dzieci, które opanowały już umiejętność siedzenia, można przewodzić w tak zwanych spacerówkach. Niesłychanie istotne jest, żeby spowodować hamulce w wózku oraz zadbać o to, by był on maksymalnie stabilny.

Oprócz tego, dla maksymalnego bezpieczeństwa dziecka, zawsze zapinajmy je pasami. Jeśli jesteśmy posiadaczami samochodu, to by bez ryzyka transportować dziecko, będziemy potrzebowali fotelika. Foteliki dziecięce muszą być zgodne z normą, by zapewniały maksymalne bezpieczeństwo – przetestuj zatem propozycję na recaro citylife. Przenoszenie dziecka w foteliku nie jest fanaberią, jakkolwiek warunkiem-regulują go przepisy ruchu drogowego. Dziecko, które nie ukończyło 12 lat i ma mniej aniżeli 150 cm wzrostu, ma obowiązek jeździć w foteliku zapięte pasami. Duża grupa rodziców decyduje się na kupno wózka uniwersalnego, jaki po odczepieniu od stelaża jest jednocześnie nosidełkiem oraz fotelikiem samochodowym. Wybierając właściwy wózek prócz wygody dziecka weźmy też pod uwagę stworzony przez nas styl życia-jeśli jesteśmy niesłychanie ruchliwi, mobilni, z pewnością sprawdzi się u nas wózek składany.

Dodaj komentarz