W co najbardziej opłaca się zainwestować?

BiznesFinanse

Kiedy tak właściwie zamierzamy zainwestować swoje finanse należałoby kierować się radami osób znających się na tej kwestii. Jednym z autentycznych guru w dziedzinie inwestowania jest nieżyjący już sir John Templeton. Akcentował on, iż prawdziwym celem każdego inwestora długoterminowego jest osiągnięcie jak najwyższego łącznego realnego zysku po opodatkowaniu, dlatego każda inwestycja powinna zaczynać się od postawienia sobie za cel realnego zysku.

W co najprzyzwoiciej zainwestować zgodnie z zasadami inwestycji wedle sir Johna? Najważniejszą zasadą jest dywersyfikacja portfela inwestycyjnego, czyli budowanie go w oparciu o różne aktywa. Sir John radził również, by nigdy nie przywiązywać się na stałe do jakiegokolwiek rodzaju aktywów czy metody ich doboru. Najistotniejsza jest bo elastyczność, otwarty umysł i sceptycyzm. Wobec tego w co najodpowiedniej zainwestować? W perspektywie długoterminowej najbardziej skutecznym sposobem na osiąganie oczekiwanego zwrotu z inwestycji jest porzucanie legendarnych typów papierów potrzebnych i metod ich doboru na rzecz tych niepopularnych. Taka strategia wydawać się może karkołomna, jednakże jak dowodzi historia sir Johna Templetona i jego firmy jest jak najbardziej właściwa. Zgodnie z tą filozofią odpowiedź na pytanie – w co najprawidłowiej ulokować finanse? – brzmi – w akcje lub obligacje niepopularne, lecz posiadające potencjał wzrostowy.

Najważniejszym momentem na inwestycję jest bowiem bessa na giełdzie, w czasie kiedy hossa to nienaganny moment na wyzbywanie się aktywów. Nie trzeba zatem podążać za modą oraz kupować papierów cennych, jakie w danym momencie znajdują się na topie, albowiem nie daje to szans na autentyczny sukces danej inwestycji. Inwestowanie w papiery należyte, które mają wzrostowe perspektywy potrzebuje hartu ducha, ale jest idealną drogą do inwestycyjnego sukcesu. O czym jeszcze warto pamiętać kiedy tak właściwie będziemy podejmować decyzję w co najpoprawniej zainwestować? O tym, że by inwestować bezpiecznie szans należy szukać na całym świecie – wybierać fundusze akcji bądź obligacji ulokowane na całym świecie, by zmniejszyć niebezpieczeństwo inwestycyjne poprzez rozpiętość posiadanych aktywów.

Dodaj komentarz