Troszczmy się o stawy kolanowe – przetestuj, co doradza lekarz

Biznes

Kiedy tak właściwie jesteśmy młodzi, wydaje nam się, że nigdy się to nie zmieni, nic nie będzie nam dolegało i mamy wyraźnie poczucie nieśmiertelności i niezniszczalności. Niestety rzeczywistość wielokrotnie weryfikuje te poglądy dając nam przejrzyście do zrozumienia, iż jesteśmy tylko kruchymi istotami, jakie mimo obszernej woli życia jest niezmiernie łatwo zniszczyć. Kiedy działają bez zarzutu, mimo naszej profesjonalnej niedbałości, nie odczuwamy jakichkolwiek niedogodności a nawet jeśli posiadamy niewielkie przypadłości, to bagatelizujemy je.

Póki chodzimy normalnie nic nam nie przeszkadza, to smutne kiedy pojawia się większy kłopot nagle okazuje się ja niezmiernie niezbędne do naszego szczęścia jest prawidłowe funkcjonowanie stawów, szczególnie kolanowych, jakie pozwalają nam na pokonywanie kolosalnych odległości pieszo oraz banalne załatwianie wszystkich spraw, bez wspomagania się innymi.

Niestety niesłychanie często okazuje się, że zwyrodnienia stawów kolanowych nie są odczuwalne przez nas znamiennie, a postępują – dzieje się to nadzwyczaj powoli, a z tego powodu znaki nie pojawiają się nawet miesiącami – tu pomoże osteopata Sosnowiec. Za to kiedy tak właściwie już odczujemy jakąkolwiek dokuczliwość okazuje się, iż stopień zaawansowania jest dosyć ogromny i nadaje się już do leczenia. O stopniu zaawansowania albo w ogóle występowaniu zwyrodnienia najczęściej dowiadujemy się przez badanie rentgenowskie bądź przez USG.

Stawy kolanowe leczy się w zależności od uszkodzenia przestrzeni stawowej, ale niezmiernie w szeregu przypadków robi się to przez specjalne zastrzyki, w większości wypadków są to zastrzyki, a w związku z tym stosowana jest tutaj metoda określana jako wiskosuplementacja, inaczej wstrzykiwanie kwasu hialuronowego w bolące miejsce. Zastrzyki zwykle wykonuje się w odstępach jednego tygodnia, na jeden staw, a seria takich zabiegów wynosi od trzech do pięciu zastrzyków. Prócz tego użytkuje się także metody akcesoryjne, wspólnie z zastrzykami, a wobec tego takie jak rehabilitacja ruchowa oraz fizykoterapia, lekarstwa przeciwzapalne czy przeciwbólowe lub stosowanie preparatów z glukozaminy czy kwasu chondroitynosiarczanowego w sposób doustny. W kwestii stawów ogromnie znacząca jest oczywiście również profilaktyka, która obejmuje oczywiście utrzymanie odpowiedniej wagi ciała, profesjonalne dobieranie aktywności fizycznej, a wobec tego nie przeciążanie się, profesjonalne odżywianie i niebagatelizowanie jakichkolwiek dolegliwości.