Terapia i leki – wizyta u psychologa

Zdrowie

Jest dużo rodzajów terapii długoterminowej, opierających się na rozmaitych podstawach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje znaleźć głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej intencją jest uporządkowanie długo trwających problemów z przeszłości, z którymi nie czujemy się powiązani. Dlatego nie wolno od niej oczekiwać szybkiej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów terapii długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy uważają, ze nasze trudności wywodzą się z przeszłości. Problemom tym nie potrafimy zaprzeczyć oraz bezustannie pozostają one w opisującej nas świadomości. Nasilają się one szczególnie w czasie stresu, a tym samym czynią nas słabymi.

Przez kurację długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych niemiłych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje problemy. Chory, jaki rozważa taki rodzaj terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim lekarzem. Jest wiele osób zaprzątających się taką terapia, lecz niektóre z nich mają niezwykle małe doświadczenie, wskutek tego też swego terapeutę trzeba wybrać umiejętnie. Specyfiki przyjmowane zgodnie z zaleceniem doktora są w stanie przynieść pewną poprawę już po dwóch tygodniach wykorzystywania. Na ogół niemniej jednak potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie.

Dużo osób zażywając farmaceutyki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia, co potwierdza terapeuta przez internet. Diazepan nie uzależnia. Działają wyłącznie na osoby z depresją oraz nie powodują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda wolno kupić wszystkie leki odurzające, jednak nie wolno dostać tu leków typowo depresyjnych. Lekarstwa przeciwdepresyjne mają silne działanie i nagłe zaprzestanie ich przyjmowania może spowodować dziwaczne uczucie. Nie jest to jednak przejaw uzależnienia. Oznacza wyłącznie zmianę metabolizmu w organizmie. Po ustąpieniu depresji płynne zmniejszanie dawki leku, przed kompletnym, jego odstawieniem hamuje powstawaniu wielu nieprzyjemnych objawów. Farmaceutyki depresyjne pomagają w podwyższeniu poziomu neuroprzekaźników a to powoduje poprawę złego samopoczucia, i intensyfikują poziom związku chemicznego w półkulach mózgowych.

Opinie do tej publikacji:

Dodaj komentarz