Tantryczny masaż intymny

Uroda

W naszej zachodniej kulturze zatracamy się w pędzie i codziennych obowiązkach, które przysłaniają niestety wiele ważnych i dobrych dla naszego ciała i umysłu rzeczy. Przestajemy je dostrzegać, izolujemy się od nich, nie dajemy szans na dotarcie do naszego wnętrza, ciała, ducha, umysłu. Z czasem taki pęd i pośpiech za karierą, sławą, pieniędzmi i innymi materialnymi dobrami, staje się naszą udręką, niewidocznym potworem wysysającym z nas energię i pozytywne emocje. Stajemy się jak zombie, któremu brak wrażliwości, brak głębokich odczuć a czasem i uczuć. To są już oczywiście skrajne przypadki ale jest ich sporo. Nawet jeśli zaczynamy dopiero popadać w ten pęd, to w przyszłości może nie wróżyć to niczego dobrego.

Co możemy zatem dla siebie zrobić, jak temu zaradzić i jak się przeciwstawić? Jak obudzić głęboko drzemiącą w nas energię i odkryć na nowo własne ja, dotrzeć do siebie, swojego wnętrza, głęboko, wreszcie poczuć siebie. Z pomocą może przyjść w tej sytuacji masaż tantryczny. To styl masażu lub pracy z ciałem, który czerpie z zasad tantry, starożytnej praktyki duchowej, wywodzącej się z dawnych Indii, praktykowanej dawno temu przez mistrzów tantry i z pokolenia na pokolenie przekazywanej kolejnym mistrzom i wtajemniczonym.

Tantryczny masaż intymny wykonywany jest także współcześnie. Warto jednak sprawdzić, czy w danym przypadku słowo masaż tantryczny nie jest nadużywane i czy jest to naprawdę tantryczny masaż, a nie po prostu tantro podobny. Jeśli chcemy mieć pewność co do prawdziwości rytuału masażu tantrycznego, wykonywanego zgodnie z tradycjami tantrycznymi, koniecznie wybierzmy doświadczonego i dyplomowanego mistrza lub mistrzynię tantry, taką jaką jest Luna z Kala Luna Temple. Ceremonie przeprowadzone w takiej świątyni dają gwarancję, że otrzymamy prawdziwy masaż tantryczny taki, jaki zgodny jest z dawnymi tantrycznymi ceremoniami.

Masaż Yoni i Lingam

Jednym z masaży tantrycznych, które działają przez zmysły i ciało jest masaż Yoni i masaż Lingam. Masaż ten odnosi się do żeńskich i męskich narządów płciowych. Yoni oznacza „świętą przestrzeń”, kobiecą pochwę, duszę kobiety i cały intymny obszar u kobiety. To przestrzeń, w której można tworzyć nowe życie i pozwolić życiu przyjść na ten świat. Co ważne jednak, jest to przestrzeń do przyjmowania i odbierania energii i miłości od osoby, którą wpuszczamy. Ta święta przestrzeń którą jest Yoni, wiąże się nierozłącznie z uwalnianiem i utrzymywaniem dużych emocji. Ten masaż intymny jest dla każdej kobiety dużym przeżyciem, ale też jest czymś pięknym i cudownym, otwarciem się na samą siebie, uwielbienie własnego piękna i ciała.

Masaż Lingam, to masaż skierowany do mężczyzn. Lingam czyli „Berło Mocy oznacza męskie narządy intymne. Tak samo jak w przypadku masażu Yoni, Lingam uwalnia życie, energię. Celem nie jest tu jednak tradycyjnie pojmowany finał, ale raczej dawanie i odczuwanie energii seksualnej i emocji. To bardzo zmysłowe i budujące doświadczenie dla obu osób, zarówno obdarowanego, jak i osoby która przeprowadza taki masaż. Warto wspomnieć, że cały rytuał wymaga dużego zaufania, oddania i wzajemnego poszanowania.

(artykuł sponsorowany)