Szczoteczka w łazience i podróży – należałoby ją mieć

Zdrowie

Wielokrotnie jest rozpatrywana jak kolejny drogi gadżet. Mowa o szczoteczce elektrycznej. Polacy pod tym względem są tradycjonalistami oraz obstają przy szczoteczkach manualnych. Być może powodem jest to, że szczoteczki elektryczne na nasze półki sklepowe trafiły niezmiernie późno w porównaniu z innymi państwami europejskimi. Faktem jest jednakże, że używanie szczoteczki elektrycznej intensyfikuje nie tylko wygodę mycia zębów, pomiędzy innymi przez skrócenie czasu przydatnego do ich wyszczotkowania. Stosowanie szczoteczek elektrycznych natęża w głównej mierze skuteczność mycia zębów. W rezultacie mamy porządniej wyczyszczone oraz bronione przed próchnicą zęby. W dodatku producenci szczoteczek elektrycznych nie śpią i bezustannie optymalizują swój towar. Stworzona przez nas szczoteczka ma prawo mierzyć czas mycia zębów.

Co poniektóre nadają sygnał dźwiękowy po każdych trzydziestu sekundach mycia. Jeżeli mamy wrażliwe zęby oraz dziąsła, to przed nazbyt mocnym i napiętym szczotkowaniem uchroni nas szczoteczka z sensorem siły. Działa ona tak, że sygnały pulsacyjne ustąpią, gdy szczoteczka jest nadmiernie mocno dociskana do przestrzeni zęba. To kłamstwo, iż szczoteczka elektryczna absorbuje więcej miejsca niż standardowa i nie nadaje się na podróże służbowe bądź też urlopowe. Dzisiaj osiągalne modele pozwalają nam zadbać o zęby także poza domem, co pokazuje https://oclean.pl. Na rynku wolno zakupić szczoteczki, jakie mogą pracować bez doładowania nawet godzinę.

Starczy nam to na około dwutygodniowy wyjazd, przy założeniu, że będziemy szczotkować dwa razy dziennie po dwie minuty. Tak w następstwie tego wystarczy, że zabierzemy ze sobą w podróż tylko trzon szczoteczki, bez tak oznaczanej bazy. Szczoteczki elektroniczne na ogół mają wmontowane na stałe akumulatory. Ich ładowanie odbywa się za wsparciem indukcji elektromagnetycznej. Tak więc taka szczoteczka jest inwestycją na długie lata. Co poniektóre szczoteczki mają też wbudowaną diodę informującą o stopniu naładowania ogniw. Właśnie dlatego jeżeli wielokrotnie odjeżdżamy, to przed zakupem szczoteczki, weźmy pod uwagę jak długo artykuł wytrzyma bez ładowania. Trzeba nie zapominać, że po zupełnym wyczerpaniu akumulatorów szczoteczka elektroniczna ładuje się nawet do kilkunastu godzin.