Skrupulatne czyszczenie laserowe zrobione przez firmę RenovaLaser

Przemysł

Dokładne oczyszczanie laserowe realizowane przez zakład RenovaLaser umożliwione jest, bo użyte jest zjawisko ablacji laserowej, czyli przemiany stanu skupienia koniecznej do usunięcia wierzchniej warstwy zamieszczonej na wyczyszczonym przedmiocie z ciała stałego w gaz albo plazmę z pominięciem stanu ciekłego, gdyż brud odparuje.

Opcja skrupulatnego wyregulowania wszystkich wskaźników sprawdzi się w renowacji kamiennych, gipsowych, wapiennych, drewnianych przedmiotów albo polichromii, a także tkanin i papieru. Jak wobec tego można dostrzec, opcje są tu spore i można na wiele sobie pozwalać. Laser światłowodowy bardzo dobrze usunie zabrudzenie atmosferyczne, graffiti, farby, smary, tłuszcze, albo dowolne naloty powstające w procesach przemysłowych. Co ważne, rezultaty uzyskuje się szybko, a laser na pewno się nie przegrzeje.

Nie dochodzi również tym samym do odkształcania albo uszkodzenia nawet wyjątkowo subtelnych tworzyw. Odnowa laserem ma dużo innych atutów: nie trzeba używać ścierniw oraz chemii, laser nie wywoła hałasu oraz nie potrzeba do jego zastosowania wody. Czyszczenie ma miejsce z zastosowaniem wiązki światła, a więc nie ma fizycznego kontaktu z powierzchnią. Nie dojdzie też do przegrzewania materiału, bo czas trwania impulsu jest krótki.

Można usuwać kolejne powłoki bez naruszania innych, z uwagi na to, iż nasilenie da się ustawiać w nieskomplikowany sposób. Laser jest także urządzeniem mobilnym, wobec czego nie trzeba czegokolwiek zdemontować, aby zostało wyczyszczone. Jak więc można zauważyć, czyszczenie laserem związane jest z licznymi zaletami. Wiązka ma różne kształty, co pozwala ją przystosować do budowy oraz do właściwości oczyszczanego elementu. Ze względu na to że specjaliści doszkalają się, żadne zamówienie nie jest dla nich wyzwaniem. Wykwalifikowany personel ma niezbędne kwalifikacje do tego, żeby wszystko wykonać dokładnie.

Dodaj komentarz