Rzetelnie zrealizowany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni

Sport

W stajni Archipp można liczyć na rzetelnie zrealizowany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni. To pionierski na terenie Polski rezonans, umożliwiający badanie nóg konia i szybkie podejmowanie terapii.

Samo badanie nie trwa długo i jest bezpieczne. Daje najlepsze wyniki, a po jego zrobieniu koń może bezzwłocznie wracać do stajni. Pomieszczenie, w jakim ma miejsce rezonans jest wolne od promieniowania. To oznacza, że jest bezpieczne na równi dla zwierząt, jak i dla ludzi. Opis badania robi doświadczony radiolog. Precyzyjne obrazowanie jest znaczące zwłaszcza w przypadku urazu kości i tkanek miękkich.

Zrobienie badania na stojąco to najlepszy sposób na otrzymanie wiarygodnych wyników, dzięki jakim można następnie poprowadzić rehabilitację. Nowoczesna metoda diagnozy sprawdza się szczególnie w przypadku ciężkich kulawizn u koni. Właściciele koni doceniają to, że konie mogą od razu powrócić do domu. Tok badania jest za każdym razem ten sam u każdego zwierzęcia. Rozkuty koń zostaje uspokojony za pomocą lekarstw. Następnie wprowadza się go do pomieszczenia, w jakim rezonans będzie wykonany.

Przebadana kończyna jest dokładnie ustawiana na polu magnetycznym. Konkretne badanie potrwa około 2 godzin, w czasie których powstaje od trzystu do pięciuset obrazów, opisywanych przez doświadczonego specjalistę radiologa. Niedługi czas badania oraz to, że jest ono wykonane bez potrzeby podawania narkozy to spory walor. Złoty standard w badaniu struktur w zakresie puszki kopytowej motywuje do przeprowadzenia badania w takim ośrodku.

Zapewnione jest dokładne obrazowanie urazów kości i tkanek miękkich, co jest znaczące wówczas, gdy wcześniej postawiona diagnoza była niepotwierdzona. Po zrobieniu rezonansu można być pewnym, że metoda lecznicza będzie dobrana doskonale. Sprawdzone są również wszystkie metody rehabilitacji, podjęte szybciej, jak i po zrobieniu rezonansu. Badanie można wykonać także wówczas, gdy koń ma być kupiony albo sprzedany.