Rozmaite typy kominków

Dom

Niepowtarzalne, objawiające pewną myśl, osobne oraz w pełni zgodne z streszczeniem właściciela – takie właśnie są kominki artystyczne. To porządny pomysł dla wszelkich, którzy cenią własną wyrazistość.

Planując wnętrze domu, są w stanie wyrazić ją przez kominek. Projekty te, realizowane są przez niewielkie firmy, zatrudniające artystów. Niektórzy boją się, iż taki kominek może być niesprawny lub ewentualnie niebezpieczny. Nie ma o co się niepokoić. Każda korporacja proponująca usługi projektowe i montażowe kominków, zobowiązana jest do testów bezpieczeństwa danego projektu. Kominek artystyczny może być wykończony wszelkim, co nie jest łatwopalne.

Najczęściej jest to glina oraz kamienie. Artyści układają je w dowolne wzory, w zależności od wizji właściciela kominka. Wykończenie takiego paleniska są w stanie stanowić również płaskorzeźby czy mozaiki. Popularnym sposobem jest również stylizowanie kominka na piece chlebowe lub kaflowe. Wszystko zależy od aranżacji wnętrza mieszkania, pomysłowości właściciela oraz zasobności jego portfela naturalnie – sprawdź kominek na pellet. Wspólnie z ciągłą ewolucją mody na ekstrawaganckie wystroje mieszkalnych wnętrz, zmieniają się też projekty kominków. To co dawno temu nazywano nurtem nowoczesnym, dzisiaj już takim nie jest. Stąd trudno określić, co owym nurtem jest. Nie można na pewno przypisać mu wskazanego, ukochanego budulca wykończeń. Korzysta on bo z rozmaitych materiałów. Forma zależy właściwie tylko i wyłącznie od właściciela, chociaż jak to najczęściej przy kominkach, dominują łatwe kształty geometryczne, inaczej prostokąty i kwadraty.

Nieraz można natknąć się na kominki obłe, lecz to już świadczy o szczególnej pomysłowości właściciela. Wolno odnieść wrażenie, iż przy projektowaniu kominków współczesnych, wszelkie chwyty są dozwolone. To nie do końca prawda. Owszem, rozwiązania techniczne zostawiają wolną rękę pomysłodawcy. Jednak w stylizacji, mimo wszystko obowiązuje jedna podstawowa reguła – prostota. Obojętnie od budulca oraz aranżacji projektanci przystosowują nowoczesne kominki, do stylizacji wnętrza mieszkania, w którym będzie się on odnajdował.

Dodaj komentarz