Radość posiadania czworonoga – czemu warto?

Zdrowie

Mówi się, że pies to pierwszorzędny przyjaciel człowieka – od kiedy tak właściwie zwierzęta te pozostały udomowione oraz od kiedy towarzyszą człowiekowi odpowiednio w jakiejkolwiek chwili, oczywiście tak w większości wypadków są przez nas nazywane. Niemniej jednak nie brakuje wyjątków, jakie nie potwierdzałyby pewnej reguły – to, iż niezwykle często psy są dla nas niczym członek familii nie oznacza, iż każdy traktuje je tak samo – z właściwą odpowiedzialnością i szacunkiem. Niestety zdarzają się sytuacje, że człowiek nie szanuje drugiego życia – nie twierdzi, że zwierzę, a w tym wypadku pies może posiadać uczucia – ma prawo czuć tak samo jak człowiek, cieszyć się oraz cierpieć.

Przez takich naturalnie ludzi powstawać muszą obiekty takie jak schroniska dla psów – alternatywa to szczeniaki owczarków niemieckich. Chociaż są to miejsca stworzone by im wspomóc, wszyscy wiemy, że realia bywają trochę inne, a trafiające do schroniska dla zwierząt czy typowego schroniska dla psów czworonogi, niekoniecznie traktowane są tak jak powinny. Jedni dopomagają – inni jeszcze bardziej szkodzą. Pewne jest jednakże jedno – każde żywe stworzenie może być otoczone adekwatną opieką. Niestety wielu ludzi w ogóle to nie obchodzi i twierdzą, iż pies albo poradzi sobie sam, albo po prostu nie należałoby jest w ogóle zawracać sobie głowy nim. Po co niemniej jednak w takiej sytuacji mieć psa? O czworonoga należy zadbać, bowiem wtedy on odda nam tę dbałość swoją dbałością i miłością.

Decyzja o przyjęciu do grona rodziny innowacyjnego członka – czworonoga to decyzja niezmiernie trudna. Dla niektórych ludzi bezsprzecznie nie jest to kłopotliwe, spontanicznie przyjmują decyzję oraz dają czworonoga do domu co jest wielkim okazem nieodpowiedzialności, bowiem do tego wypada się porządnie przygotować, przynajmniej od kwestii technicznej, nie mówiąc już o teorii, inaczej o tym, że należy wiedzieć co pies pożąda. Wydaje się, iż nie jest to nic szczególnego – wielu ludzi ma psy, wielu ludzi się nimi opiekuje, a przecież takie słodkie stworzenia nie mogą uczynić nam dużo problemu. Inni dają poradę wobec tego my też damy – niestety jest to błędne myślenie. Posiadanie pieska i opieka nad nim to niemały kawałek chleba – jest to niekiedy ogromnie zawiły orzech do zgryzienia, a wszystko okazuje się, kiedy tak właściwie pupil odnajdzie się w naszym domu na stałe.

Dodaj komentarz