Profesjonalnie przygotowane zajęcia rehabilitacyjne, odbywające się w Rezydencji Milanówek

Zdrowie

Profesjonalne turnusy fizjoterapeutyczne, odbywające się w Rezydencji Milanówek przystosowane są za każdym razem na sposób indywidualny do konkretnej osoby z niepełnosprawnością. Określone aktywności oraz terapie w dom seniora w stu procentach angażują osoby starsze, przyczyniając się do sukcesywnej poprawy ich formy. Rezydencja Milanówek jest pod każdym kątem przygotowana do osób niepełnosprawnych.

Wpływają na to: poziom doświadczenia personelu, wyposażenie pomieszczeń do rehabilitacji, usytuowanie budynku, ułatwienia architektoniczne w budynku. Do wszystkich ćwiczeń wykorzystywany jest nowocześnie zaprojektowany sprzęt, a każdy rezydent ćwiczy pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta, który nie tylko ma odpowiednie uprawnienia, ale też empatycznie podchodzi do osoby niepełnosprawnej. Nieustanne wsparcie oraz wszechstronna opieka powodują, że osoby niepełnosprawne mogą czuć się w tym miejscu nad wyraz dobrze. Oddział rehabilitacyjny w ośrodku seniorów poprowadzony jest przez wykształconych medyków, fizjoterapeutów oraz pielęgniarki.

Ćwiczenia odbywają się dla każdej osoby indywidualnie. Natomiast, aktywności z zakresu terapii zajęciowej w grupach każdorazowo mają miejsce wśród osób o zbliżonym stanie zdrowotnym, co nikogo nie zniechęca, a jedynie pomoże rozwinąć pasje. Co istotne, zespół rehabilitacyjny nie tylko zatroszczy się o spowolnienie rozwoju konkretnej choroby, ale także o stan psychiczny chorego. Standardowe ćwiczenia stają się składową dnia codziennego mieszkańców ośrodka, jaka jest dla nich motywująca. Dzięki pozytywnemu otoczeniu oraz kwalifikacjach rehabilitantów Rezydencja Milanówek staje się prawdziwym domem dla osób starszych. Mogą oni w tym miejscu liczyć na życzliwe podejście pracowników, a rodzinna aura oraz tereny zielone są korzystne dla seniorów pod względem psychicznym. Emeryci mogą osobiście zaaranżować wnętrze swojego pokoju, co jest mało kiedy spotykane w innych domach opieki. Atuty unowocześnionego domu seniora są niepodważalne.

Dodaj komentarz