Praca i kariera – w jaki sposób uzyskać sukces?

Biznes

Pierwszy dzień w nowatorskiej pracy może bezsprzecznie wiązać się ze stresem i niepewnością, czy podołamy, czy poradzimy sobie na nowym stanowisku, w ostateczności czy prekursorska praca okaże się tą należytą? Obawy mogą dotyczyć także naszych współpracowników i szefostwa. W końcu przenigdy nie wiemy na kogo trafimy. Te wszystkie niepewności wywołują w nas niezwykle w wielu przypadkach mieszane uczucia. Stres jest tym większy, im zdobyta przez nas praca w obszernej mierze odpowiada wszelkim, wynegocjowanym przez nas warunkom zatrudnienia. No bo w końcu nie na co dzień mamy szansę zdobycia upragnionego angażu. Sposobów na pokonanie stres może być kilka.

Przede wszystkim pamiętajmy o uśmiechu i celowym nastawieniu. Nie dajmy zapoznać po sobie, iż panicznie boimy się przekroczyć próg swojej przyszłej firmy. W końcu pracują tam tacy sami ludzie jak my oraz oni również dawniej zaczynali. Jeśli nasze zdenerwowanie sięga zenitu, warto wyjść z domu trochę wcześniej, zrobić sobie mały spacer, pooddychać rześkim powietrzem lub ewentualnie wypić ziołową herbatę.

Niesłychanie przydatne może okazać się także pozytywne myślenie. W ostateczności to jedynie praca, nie skazanie. Sytuacja na rynku wybitnie w wielu przypadkach zmusza nas do wielomiesięcznego wypatrywania pracy – przetestuj dam pracę radom. Wielokrotnie można odnieść doświadczenie, że w nowoczesnych realiach bez znajomości ani rusz. Jak najbardziej dużo zależy też od kwalifikacji. Tak lub inaczej rekrutacja obowiązuje wszystkich.

Mimo to faktem jest, iż wymarzona praca łączy się w głównej mierze z układami. Ile to razy słyszymy historię osób, jakie mimo ukończenia wyższych studiów, nadal pozostają bez zaangażowania, a wszyscy, jacy do nauki nie przywiązywali większej wagi, robią dzisiaj oszałamiającą karierę w wielu branżach? Nadeszły czasy, w których praca łączona jest przede wszystkim z przymusem i braniem tego ”co pod ręką”. Nie ulega niemniej jednak wątpliwości, że dużo zależy także od szczęścia i zdolności przekonywania. Właśnie dlatego również w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej warto zadbać także o „oprawę wizualną”. Pamiętać trzeba o schludnym, luksusowym stroju oraz pozytywnym nastawieniu. Dzięki temu wymarzona praca stanie się mnóstwo łatwiejsza do zdobycia, bez względu na układy i znajomości.

Opinie do tej publikacji:

Dodaj komentarz