Pomoc zakładów funeralnych w najtrudniejszych sekundach

Zdrowie

Gdy przybywa śmierć poza mieszkaniem, wypada przygotowywać się na trochę inne procedury formalne. Zgonom w przychodniach bądź też hospicjach zawsze akompaniują poboczne procedury, jakie połączone są najczęściej z formalnością. Nie są to procedury, które umyślnie przeciągają cały proces pochówku. Są jednakże potrzebne, żeby udokumentować zdarzenie. W końcu gra toczy się o sen wieczny człowieka w instytucji szpitalnej.

Nowinką jest fakt, że już na samym początku do pracy możemy zatrudnić zakład pogrzebowy, który w stworzonym przez nas imieniu załatwi wszelkie formalności związane z pochówkiem. Oto informator, jak krok po kroku zachować się, kiedy bliska nam osoba wypełniła żywota w szpitalu lub hospicjum.

Zwykle dowiadujemy się o śmierci osoby bliskiej od doktora – telefonicznie czy też osobiście. Kiepską wiadomość może przekazać także zarządca hospicjum. Wtedy pierwszym działaniem, który trzeba podjąć jest udanie się do sekretariatu oddziału szpitalnego, by dostać wypis karty zgonu. Tu ważna informacja – familia powinna odszukać dowód osobisty osoby zmarłej, będzie on pomocny w Urzędzie Stanu Cywilnego. Udajemy się do wyżej napomkniętego urzędu z kartą zgonu i argumentem osobistym denata. Jeżeli zgon nastąpił w miejscu publicznym – do kompletnego procesu włącza się prokuratura, jaka ustala, do którego prosektorium pozostanie przewiezione ciało w celu dokonania sądowej sekcji zwłok.

W szczególnych przypadkach (kiedy nie ma podstaw kryminalnych), prokurator może przyzwolić na pochówek bez realizowania sekcji. Wtedy do Urzędu Stanu Cywilnego udajemy się z kartą zgonu, dowodem prywatnym oraz z kartą prokuratury (odbieramy ją po zakończeniu dochodzenia). W Urzędzie Stanu Cywilnego odbieramy akt zgonu. W międzyczasie trzeba skorzystać z profesjonalnych usług zakładu pogrzebowego, jaki przygotuje denata do pochówku oraz zajmie się wszystkimi sprawami przygotowawczymi do pogrzebu – przetestuj Zakład Pogrzebowy Rzeszów. Konieczna jest też wizyta w kościele, aby ustalić dokładną datę pochówku. Konieczne będzie też uregulowanie spraw powiązanych z kartą mogilną, inaczej miejscem na cmentarzu.

Dodaj komentarz