Ozdabianie uszu – kolczyki i akcesoria biżuteryjne

Zdrowie

Noszenie zdobień w uszach to dziś autentyczna moda. Aby móc niemniej jednak założyć kolczyki, musimy się w pierwszej kolejności zdecydować na przekłuwanie uszu. Zabieg ten egzekwuje się najczęściej w salonach kosmetycznych, niekiedy także u fryzjera lub w samym punkcie sprzedaży jubilerskim. Trzeba jednak pamiętać, iż przekłucie ma obowiązek być wykonane przez profesjonalistę przy użyciu odpowiednich narzędzi. Robienie tego w mieszkaniu, niewysterylizowaną igłą, może się błędnie skończyć. Ostatnimi czasy dziewczynkom uszy przekłuwały mamy lub też babcie, przy użyciu starych, często dosyć bolesnych sposobów.

Współcześnie ta czynność jest krótka oraz mniej bolesna. Wykonuje się ją przy użyciu specjalnego pistoletu. Kosmetyczka akcentuje miejsce przekłucia i dezynfekuje ucho. Następnie wsadza kolczyk do pistoletu i „przestrzela” go przez ucho. Należy je nosić bez przerwy aż do pełnego zagojenia ranki. Następnie możemy już wybrać własną biżuterię.

Na początek faworyzowane są jednak kolczyki srebrne, bowiem nie uczulają, a miejsce przekłucia jest w dalszym ciągu wybitnie wrażliwe – potwierdza to ArtSzok. Następnie można zdecydować się na dłuższe oraz cięższe ozdoby. Wiele popularnych kobiet, uwielbiających biżuterię decyduje się na przebicie uszu. Wówczas nieodłączną częścią ich dziennego stroju stają się kolczyki. Ich kupno nie jest jednakże sprawą prostą bo w pierwszej kolejności należy sprawić, jaka biżuteria nam pasuje. To, jakie akcesoria może sobie uczynić zależy nie tyle od gustu, ale także od kształtu twarzy i noszonej fryzury. Panie z twarzą kwadratową mają prawdziwe szczęście.

Pasuje im większość kształtów kolczyków. W najwyższym stopniu poleca się im te w kształcie łezki. Przy buzi obłej perfekcyjne są geometryczne: trójkąty, koła, kwadraty. Ich długość nie ma większego znaczenia. Posiadaczki obłej twarzy mają trochę większy problem. Muszą zdecydować się na dekoracje wysmuklające, czyli długie, które mogą być trochę problematyczne, na przykład przy długich włosach czy zimą, kiedy należy nosić szalik. Twarz trójkątna jest długa oraz żąda optycznego skrócenia. Panie są w stanie wówczas nosić ozdoby krótkie. Zdecydowanie odradza się te długie oraz wiszące. Jak widać, zakupy kolczyków kierując się wyłącznie modą i prywatnym gustem nie jest najważniejszym rozwiązaniem.