Olejki eteryczne – jak je stosować?

Zdrowie

Olejki eteryczne to substancje uzyskiwane z niektórych roślin, jakie w swoim składzie zawierają od paru do nawet kilkuset naturalnych związków chemicznych. Olejki eteryczne są wybitnie popularnymi substancjami stosowanymi w aromaterapii – opcjonalnej i legendarnej dziedzinie terapeutycznej. Olejki eteryczne są używane już od kilku tysięcy lat.

Olejki W jaki sposób używać olejków eterycznych?

Istnieją trzy koronne sposoby bezpiecznego aplikowania olejków eterycznych – miejscowo na skórę, poprzez wdychanie oraz inhalację i w ramach aromaterapii. Co poniektóre olejki eteryczne wolno także spożywać, czyli wykorzystywać wewnętrznie.

Właściwości olejków eterycznych

Olejki eteryczne mają szereg właściwości terapeutycznych, niektóre wykazują działania antyseptyczne, antygrzybiczne, wykrztuśne czy także poprawiające nastrój lub jakość spania.

Które olejki eteryczne będą optymalne

Całkowita reguła jest następująca – optymalne olejki to takie jakie nie obejmują sztucznych dodatków oraz domieszek. Olejki eteryczne powinny być w pełni naturalne, to właśnie dzięki czemu ich wpływ i siła oddziaływania na organizm będzie największa. Jednym z najbardziej uznanych twórców olejków eterycznych na świecie jest firma doTERRA. W szerokiej ofercie doTERRA odnajdziemy naturalne olejki eteryczne (np. Kadzidłowiec, dzika pomarańcza czy drzewo herbaciane) i inne specyfiki, takie jak preparaty lub suplementy diety. Olejki doTERRA będą wspaniałym wyborem dla ludzi początkujących oraz tych o wiele bardziej fachowych w aromaterapii.

Olejki i zasady bezpieczeństwa

W czasie używania olejków trzeba pamiętać, by nie nakładać olejków na wrażliwe miejsca na ciele, takie jak uszy, nos lub skaleczona cera. Stale należy czytać etykietki na opakowaniu. Co poniektóre olejki są fotoczułe, po zastosowaniu na skórę trzeba unikać kontaktu ze słońcem. Ważne jest też to, by dzieci nie miały dostępu do olejków eterycznych, bez dozoru osób dojrzałych.
Treść materiału powstała we współpracy ze sklepem z olejkami eterycznymi doTERRA – https://sklep-olejki.pl