Obozy żeglarskie dla młodzieży na Mazurach

Sport

Żeglarstwo to nie tylko sport ale też wspaniała przygoda, styl życia i pasja. Warto ją rozwijać i pielęgnować już od najmłodszych lat, jeżeli w naszych żyłach płynie krew podróżnika i kochamy wodę.

Dlatego powstały obozy żeglarskie, które skupiają grono młodych osób, zakochanych w żeglarstwie, którzy chcieliby tę pasję stale rozwijać i nabyć nowych umiejętności.

Jednym z organizatorów takich obozów jest Wind Hunter z Gdańska. Obozy żeglarskie dla młodzieży, są świetną formą aktywnego spędzania czasu, wspólnie z innymi pasjonatami i instruktorami. Uczniowie mają większe poczucie spełnienia, ponieważ sami wykonują powierzone im zadania. Ponadto samodzielność i pewność siebie rosną dzięki zdobywaniu nowych umiejętności.

Uczestnicy na obozach żeglarskich uczą się wszystkiego tego, co związane jest z żeglarstwem, poznają praktyczne i teoretyczne wskazówki i nabywają nowe umiejętności. Każdy także ma swoje obowiązki jako członek załogi, musi zajmować się takimi rzeczami jak gotowanie oraz utrzymywanie porządku na jachcie.

Jeżeli chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o obozach warto odwiedzić stronę https://www.wind-hunter.pl/obozy-zeglarskie/ . Obozy prowadzone są w formie wędrownych rejsów, dzięki temu co dziennie odwiedzane są inne miejsca związane z Wielkimi Jeziorami Mazurskimi. Wszyscy instruktorzy biorący udział w obozach to doświadczona kadra sterników oraz sterniczek, którzy są świetnymi wychowawcami.

Co warto wziąć na obóz żeglarski?

Obozy żeglarskie zapewniają solidną porcję wiedzy i nauki. A co z jedzeniem? Oczywiście jest, świeże produkty oraz konserwy i woda do picia. Powinniśmy na pewno pomyśleć o zabraniu kilku różnych rzeczy osobistych przydatnych na każdym obozie. Takich jak np. klapki, czapka, ręcznik, ciepła bluza, śpiwór czy poduszka. Całą listę niezbędnych rzeczy znajdziemy na stronie internetowej poświęconej obozom.

Bardzo istotną kwestią jest także to, że bardzo duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo uczestników podczas obozów. Dlatego już pierwszego dnia odbywa się szkolenie z zasad bezpieczeństwa aby każdy wiedział jak ma się zachowywać w danej sytuacji, co można robić a czego unikać żeby bezpiecznie przebywać na obozie.

Podczas obozu żeglarskiego, instruktorzy przekazują wiedzę uczestnikom jak bezpiecznie żeglować jachtem. Na koniec obozu uczestnicy przystępują do państwowego egzaminu na stopień żeglarza jachtowego.

(artykuł reklamowy)