Navegado: tradycyjne chilijskie wino

Rozrywka

Pomysły na niebanalne trunki, jakie można odnaleźć na blogu Tragos Del Mundo opłaca się rzeczywiście wypróbować. Wtedy wniesie się trochę świeżości do menu trunków, jakie się najczęściej pije, a na dodatek można będzie jak najlepiej przywitać swoich gości. Wystarczy na przykład zaglądać pod link https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, by dowiedzieć się, jak wykonać tradycyjną i wyrazistą chilijską Burgundię. Borgona to napój z czerwonym winem oraz truskawkami. Należy przygotować go w dużym dzbanku. Warto przyznać, że jest to rzadko spotykana mieszanka, idealna na letnie dni. To napój rześki.

Można go zrobić na początku lata, w trakcie sezonu na truskawki. Internauta musi uważać na to, by nie zjeść za dużo owoców z tego napoju, gdyż nasączone alkoholem mogą szybko odurzyć. Przepis na Burgundię jest łatwy do wykonania. Wynika to z tego, że posiada niewiele elementów. Do zrobienia letniego, chilijskiego napoju alkoholowego potrzebne są: butelka czerwonego wina, pół kilograma truskawek, kostki lodu i trochę cukru. Na początku myje się i sieka truskawki. Kolejno, miesza się je z cukrem oraz odkłada na 30 minut. Do słoika trzeba dodać wino oraz nasączone owoce. To wszystko należy zmieszać oraz wlać do dzbanka. Wcześniej, dolewając do dzbana kilka kostek lodu, by napój ochłodzić.

Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą posmakować w wakacje czegoś innego. Można też decydować się na pozostałe napoje, scharakteryzowane na Tragos Del Mundo. Jest to z kolei propozycja na pochmurne oraz zimne dni wino żeglarskie poprawi samopoczucie. Nie można pomijać 5 głównych składników w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu oraz cukru. Najczęściej do przygotowania Navegado wykorzystuje się młode wina z owoców, jakimi są Merlot czy Syrah. Spośród przypraw dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, liście czerwonej róży.

Dodaj komentarz