Najlepszy drink na letnią ochłodę – Pina Colada

Rozrywka

Na blogu Tragos Del Mundo pośród licznych receptur opisany został ten na pyszny drink, kojarzący się z wakacjami. Jest to Pina Colada. Pina Colada to trunek wyjątkowo sławny na Karaibach. Rozgłos zyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za pomocą hitu The Pina Colada Song, w wykonaniu Ruperta Holmesa. Ścisły sposób przygotowania trunku jest bardzo nieskomplikowany. Można go odnaleźć na oficjalnej liście trunków IBA. Niektórzy do podstawowego przepisu wlewają nieco więcej rumu kokosowego, wiele zależy od własnych kubków smakowych.

Niejednokrotnie dodany jest również sok ananasowy, w zastępstwie kawałków owoców. Składniki niezbędne do przygotowania piña colada trago to: czterdzieści pięć mililitrów rumu kokosowego, 45 ml mleka kokosowego, 90 ml soku z ananasa, plus trzy kostki lodu. Zrobienie Pina Colady nie zajmuje dużo czasu. Należy włożyć lód do miksera oraz wlać poszczególne elementy składowe: rum, mleko kokosowe oraz sok z ananasa. Wszystko trzeba zmieszać aż lód nie będzie precyzyjnie rozdrobniony. Powoli trzeba wlać cały płyn bez pianki do szklanek. Szkło do jakiego wleje się piña colada można ozdobić cząstką ananasa. Pina Colada to napój, który prezentuje się perfekcyjnie. W sieci można wyszukać parę sposobów na jego wykonanie.

Z kolei, taki wskazany na blogu https://www.tragosdelmundo.cl/pina-colada/ Tragos Del Mundo wlicza się do nieskomplikowanych, a równocześnie szczególnie godnych zauważenia. Pina Colada to wyjątkowo smaczny, słodki karaibski koktajl alkoholowy. Przygotowywany jest z jasnego rumu, który jest głównym składnikiem. Klasycznie trunek taki należy podawać z lodem, plasterkiem cytryny, jak i plastrem ananasa. W nieco urozmaiconej odmianie Pina Coladę podaje się w nakrojonym ananasie. Żeby uzyskać aksamitną wersję drinka, wszystkie składniki dobrze będzie umieścić w blenderze. To umożliwi jego ciekawszą prezencję. Walory smaku będą nie do podważenia.

Dodaj komentarz