Krajowa armia – wsparcie ekspertów dla obywateli

Zdrowie

Siły wojskowe Rzeczypospolitej Polskiej zaistniały w roku 1918, a gruntowniej biorąc w dniu 12 października. Pierwszym komendantem polskiej armii był marszałek Polski – Józef Piłsudski. Zgodnie z Konstytucją najważniejszym naczelnikiem sił zbrojnych w stworzonym przez nas państwie jest Prezydent, którą to misje obecnie piastuje Andrzej Duda.

Po prezydencie najistotniejszą jednostką w armii lokalnej będzie minister obrony narodowej, jemu bezpośrednio podlega przełożony sztabu ogólnego Wojska Polskiego, jaką misję sprawuje obecnie generał Mieczysław Cieniuch. Budżet stworzonego przez nas wojska – jego wysokość – jest zapisana rozporządzeniem, wynosi on 1,95 procent towaru krajowego brutto, co w roku 2011 dało sumę kompletną 30 miliardów złotych. Teraz służbę w naszej armii pełni 120 generałów, generalnie oficerów jest ponad 21 tysięcy, podoficerowie to niemal 40 tysięcy żołnierzy, resztę tudzież – powyżej 36 tysięcy tworzą szeregowi. Od lutego 2009 roku w Polsce sfinalizowano nabór przymusowy do wojska, od tego czasu mamy armię tylko zawodową.

Z każdym rokiem narasta siła armii naszej, stary sprzęt wymieniany jest na innowacyjny, zgodnie z wymogami natowskimi – współdziałając albowiem w ramach NATO nasza armia musi być kompatybilna – bierzemy udział w licznych akcjach i misjach zagranicznych w ramach NATO, ONZ i UE – to potwierdza saperskie.pl – prace i usługi saperskie. Wojsko polskie ma aktualnie – od roku 2005 – dzisiejsze myśliwce F-16, zakupione od Amerykanów, coraz to więcej mamy dzisiejszych wozów bojowych KTO Rosomak, dodatkowo w skład najświeższej generacji uzbrojenia naszej armii wchodzą śmigłowce bojowe SW-4 jak również rakiety typu spike. Od 10 ponad lat nasza armia bierze czynny udział w wojnie na terenie Afganistanu, w ramach misji NATO, nasze myśliwce pełnią służbę chroniąc nie tylko polskie niebo, jednakowoż w ramach kooperacji NATO patrolują także przestrzeń powietrzną nad Litwą i Łotwą. Sukcesywnie również wymieniane są takie elementy wyposażenia naszej klarownej armii w jaki sposób broń strzelecka, samochody transportowe i środki łączności.

Dodaj komentarz