Kolagen – zadbaj o to, żeby był w Twoim organizmie

Zdrowie

Kolagen jest białkiem prostym, które składa się jedynie z aminokwasów o włóknistej budowie. W ciele tworzą one długie spirale oznaczane łańcuchem polipeptydowym. Jego istotną funkcją jest utrzymywanie sprężystości cery. Działa też wspomagająco na procesy regeneracji oraz gojenia się ran. Wykorzystuje się go też w sytuacjach zapotrzebowania odbudowy kości i stawów, na przykład w czasie złamań. Pomiędzy dwudziestym pierwszym a dwudziestym piątym rokiem życia ostrożnie zaczynamy tracić kolagen. Jego niedobór ma okazję być nadzwyczaj niepokojący dla stworzonego przez nas organizmu, w następstwie tego warto zawczasu pomyśleć o jego uzupełnianiu. Jest parę sposobów na dostarczenie kolagenu do naszego ciała. Jednym z nich jest aplikacja odżywek diety w postaci tabletek. Inną metodą jest stosowanie specjalistycznych preparatów zawierających kolagen. To dobry sposób, ponieważ w drogeriach oraz aptekach osiągalny jest gigantyczny wybór marek wytwarzających preparaty z kolagenem.

Mamy prawo skompletować opisującą nas kosmetyczkę pozyskując Colvita, toniki, kremy i balsamy. To całościowa ochrona stworzonego przez nas organizmu. Jako że budowa kolagenu ma zakres włóknisty, jest to jeden z nadrzędnych składników narządów. W ten sposób konstruuje struktury ich błon zewnątrz oraz śródnarządowych. W jego budowie bierze udział aż dziewiętnaście rozmaitych aminokwasów.

Większa część z nich jest przyporządkowana wyłącznie budowie kolagenu. Naukowcy stwierdzili, iż koronne procesy starzenia odbywają się w tkance łącznej, na którą składa się oczywiście kolagen. Polegają one na zmiany kolagenu zawartego w tkance łącznej z postaci rozpuszczalnej do nierozpuszczalnej. W efekcie tej zmiany dochodzi do zwiotczenia skóry oraz utraty zdolności pęcznienia, albowiem zmniejsza się zdolność do wiązania wody w organizmie ludzkim. Stąd skóra tracie własne nawilżenie. Jest to proces naturalny, lecz współczesna kosmetyka nie akceptuje tego stanu rzeczy, w następstwie tego powstaje coraz szersza gama preparatów obejmujących oczywisty kolagen. Kosmetolodzy zalecają wykorzystywać kolagenowe żele do mycia a także kolagenowe kremy pielęgnacyjne.

Dodaj komentarz