Kim jest florysta i czym się zajmuje?

Ogród

Sprzedawca kwiatów popularnie zwie się florystą. Jest to jednostka która kocha kwiaty i różne rośliny. Z zamiłowania zajmuje się roślinami i w wielu przypadkach właśnie dzięki temu funkcjonuje w kwiaciarni. Jednak nie ma prawo to być osoba przypadkowa. Praca która w kwiaciarni jest najważniejsza to układanie bukietów i doradztwo w wyborze kwiatów i innych roślin. Dlatego jedynie pasjonat może to zrobić najprawidłowiej. Natomiast pospolity człowiek ma prawo przejść przez kurs florystyczny. Jest to rodzaj szkolenia przyrządzający przyszłego pracobiorcy do roli florysty.

Kiedy kwiaciarnia posiada takiego pracownika wtenczas od razu widać rzesze klientów. Ludzie wyczuwają czy ktoś przykłada się do swojej roli czy także nie. Sprzedawca musi dbać o kwiaty, podlewać je i przywozić świeże. Jeżeli nie może tego zrobić sam to skała zamówienie. Jest to praca ciężka bowiem ilość roślin oraz kwiatów jest często niezmiernie wielka. Wypada nie zapominać o tym które rośliny czego potrzebują. Poza tym ważne jest by kwiaciarnia miała także wysokiej jakości wyposażenie wnętrza. W większości są to kwiaty rozmieszczone na rozmaitych kątach kwiaciarni. Istotne jest by część z nich była w cieniu a reszta na słońcu. By móc zachęcić konsumentów to wielu sprzedawców przedstawia kwiaty te najładniejsze przed drzwi. Często jest tak że w jednej kwiaciarni pracuje kilku sprzedawców bowiem jeden nie daje sobie rady.

Każda kwiaciarnia ma również swojego właściciela który sprawdza czy wszystko jest w porządku. Właściwy sprzedawca również może zadbać o witrynę internetową na której zamieszcza aktualne wiadomości. Poza tym jest w roli doradcy który na zamówienie musi utworzyć to czego klient oczekuje. Każdego dnia kwiaciarnia musi być wypełniona bukietami kwiatów bowiem to daje odczuć kontrahentom że zapas roślin jest nadzwyczaj szeroki. Prócz tego sprzedawca może pomagać dobierać doniczki, ziemię a również informować o dostawie swoich klientów. Kiedy tylko zakończy się dzień rola sprzedawcy jest posprzątanie i poukładanie kwiatów by ponownie wolno je było wystawić następnego dnia.

Dodaj komentarz