Kiedy i jakie suplementy przyjmować? Porady rekonwalescencyjne

Zdrowie

Preparaty witaminowe, które możemy nabyć w aptekach oraz sklepach zielarskich stały się bardzo atrakcyjne. Jednakże wbrew temu co uważa wiele osób, nie są one w stanie zastąpić zdrowej diety, która dostarczy niebezcelowych witamin i składników mineralnych. Zażywanie suplementów diety powinno być skonsultowane z lekarzem. Często uważa się, że skoro to jedynie witaminy to wolno je brać nieomalże w dowolnych ilościach, niemniej jednak tak pod żadnym pozorem nie jest. To lekarz ma obowiązek na bazie badań jakie zleci zakomunikować, czy w naszym organizmie są jakiekolwiek niedobory witamin, jeśli tak może zlecić przyjęcie suplementów diety.

Wypada bo pamiętać, że suplementy należy stosować tylko w wypadku pojawienia się deficytów, jeżeli ich nie mamy to zażywanie preparatów witaminowych nie ma sensu, ponieważ wszelkie witaminy dostarczamy organizmowi wraz ze spożywanym jedzeniem. Poza tym może także zdarzyć się tak, że przy niektórych chorobach, np. miażdżycy wymagane okazują się kwasy omega – 3, a w wypadku wystąpienia anemii warto brać preparaty z żelazem. Mimo to jeżeli nie mamy żadnej choroby, a nie brakuje nam także żadnych składników w organizmie odpowiedniej nie przyjmować suplementów diety. Półki w aptekach uginają się wyraźnie od ilości rozmaitych suplementów diety. Trzeba też przyznać, że cieszą się one niesłabnącą popularnością.

Niemniej jednak, czy są potrzebne dla naszego organizmu? Często okazuje się, że nie. Dietetycy i lekarze są zgodni, że przyjmowanie wszelkiego rodzaju preparatów witaminowych jest niekorzystne, o ile zachowamy słuszną dietę i zatroszczymy się o to, by znalazły się w niej produkty bogate w witaminy i składniki mineralne – więcej na domenie internetowej https://j8.pl/. Jeśli spożywać będziemy pięć posiłków dziennie i zawierały one będą: nabiał, ryby, warzywa, owoce, produkty zbożowe, to zaspokoją one nasze zapotrzebowanie na witaminy i nie trzeba będzie wspomagać organizmu witaminami w postaci tabletek. Nie zapominajmy, że witaminy o wiele poprawniej wchłaniają się z artykułów spożywczych niż z tabletek.

Ewidentnie takie suplementy mogą się okazać korzystne, kiedy lekarz stwierdzi u nas niedobory witamin lub kiedy występuje u nas jakaś choroba. W owym czasie należałoby wesprzeć organizm, lecz w innym wypadku poprawniej postarać się o to, by zdrowo się odżywiać, by towary, które spożywamy były korzystne, a nie zawierały jedynie puste kalorie i dużo tłuszczu, czy cukru. Wtedy możemy być spokojni, witamin nam nie zabraknie.

Opinie do tej publikacji:

Dodaj komentarz