Kawa – idealny wybór dla każdego

Zdrowie

Kawa ma bardzo różną cenę. Nie jest to artykuł bardzo drogi. Jest to tudzież artykuł niezwykle wydajny, który na długo nam starcza. Wobec tego także nie żałujemy tych kilku czy kilkunastu złotych na opakowanie kawy. Niekiedy pozwalamy sobie na kawę droższą, w pewnych sytuacjach kupujemy tą nieco tańszą. Dla nas najważniejszy jest smak kawy, nie jej cena. A analizujemy niezmiernie rozmaite kawy. Próbujemy je w przeróżnych miejscach – u przyjaciół, członków rodziny, w pracy, w kawiarniach. Czasem znajdujemy ten jeden wyśniony smak, który w istocie sprawia, że kawa rozpływa się w ustach. Są jednak i takie rodzaje kawy, na które z całą pewnością nas nie stać.

Kawusia taka fabrykowana jest w Azji a jej kilogram kosztuje w przeliczeniu na nasze pieniądze ponad cztery tysiące złotych za kilo. To niezmiernie wiele zważając na fakt, ze pół kilograma średniej jakości kawy w naszych sklepach to zdecydowanie mniej aniżeli sto złotych. Na takie rarytasy decydują się w następstwie tego nieliczni. Często kiedy dowiadujemy, jak taka najdroższa kawa świata jest fabrykowana, pozyskiwana przechodzi nam ochota na jej próbowanie – wydobywana jest bowiem z kału jednego typu zwierzęcia żyjącego w Indonezji, więcej na kawa ziarnista sklep. W pewnych sytuacjach czujemy się ospali, nie mamy na nic siły, kłopot powoduje nam nawet logiczne myślenie. Tak funkcjonuje na nas na przykład pogoda lub wyczerpanie. Niektórzy mają sposób na to, aby poprawić sobie samopoczucie, żeby ożywić się – jest to filiżanka gorącej, poprawnie zaparzonej kawy. Kofeina w niej zawarta działa na nas pobudzająco. Musimy jednakże uważać na to, ile takiej kofeiny dostarczamy naszemu organizmowi. W znacznych ilościach jest ona szkodliwa. Musimy wiedzieć również, że organizm ludzki niesłychanie błyskawicznie uodparnia się na działanie niektórych używek.

A kawa z całą pewnością taką używką jest. Jeśli wiec będziemy pić w wielu przypadkach wielkie ilości mocnej kawy z całą pewnością nie będzie ona wpływać na nas tak, jak wpływała na początku, kiedy zaczęliśmy pić ten napój, kiedy być może piliśmy go w mniejszych ilościach. Jedzenie kofeiny nie zawsze jest zdrowe. Nieraz zdecydowanie musimy z niej zrezygnować. Bywa to zawikłane lecz kawę czarną, tak nazywaną prawdziwą możemy zastąpić łagodniejszą, bezkofeinową. Wielokrotnie nie odczujemy zmiany.

Opinie do tej publikacji:

  1. Kawa to coś bez czego nie mogę się obyć codziennie rano. Nie wyobrażam sobie poranka bez świeżo zmielonej i zaparzonej, pysznej, gorącej kawy. Tak samo jak nie wyobrażam sobie jedzenia czegoś słodkiego np. tortu, ciasta bez właśnie kawy. To idealne połączenie.

Dodaj komentarz