Jakim sposobem ozdobić salę na wesele?

Rozrywka

W ten niesamowity dzień wszystko powinno wyglądać znakomicie. Istotną rolę w dekorowaniu i organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz grają kwiaty. Ich ilość i typ uzależnione są od pojedynczych preferencji. Przeważnie na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych kolorach, akcentujące magię wieczoru.

Ponadto są w stanie być udekorowane perełkami, kryształkami i świecami, tworząc większe składniki ozdobne – przykład na dekoracje sal weselnych. Polskie śluby to z reguły dekorowanie przestrzeni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To zazwyczaj połączenie dekoracji tekturowej oraz elementów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych. Ozdobienie kościoła to przeważnie biały dywan, lampiony i bukiety na stojakach, dekoracje ławek.

Czasami spotkać wolno również altanki oraz wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, przede wszystkim jeżeli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają mieć wygląd bukiety i chcemy by florysta złożył propozycję. Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im następnie, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Kiedyś wesela odbywały się przede wszystkim w remizach oraz restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, bądź zajazdów specjalizujących się w weselach i innych potańcówkach okolicznościowych.

Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie własnym gościom na miejscu, co jest niesłychanie wygodnym rozwiązaniem. Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, których się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach gwarantują także catering oraz obsługę kelnerską. Najodpowiedniej wybierać sale klimatyzowane, które zagwarantują gościom dobre samopoczucie przez całą zabawę. Konieczne jest również przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie posiada przylegających domków lub ewentualnie motelu. Po opłaceniu sali wolno zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które czasem można osobiście korygować.