Jakim sposobem dbać o dywan? Zadbaj o pranie

Zdrowie

Jak starać się o kobierzec? To zapytanie pojawią się na ustach gospodyń domowych niezwykle często. Choć dywanów w domach, z roku na rok odnajdziemy co chwila skromniej, to cały okres są one stosunkowo popularne. Grono ludzi decyduje się na przystrojenie podłogi, ślicznymi kasetonami z drzewa lub płytkami ceramicznymi. Dywany wydają się w takim przypadku daremne, gdyż osłoniłyby skończoną posadzkę. Jeżeli decydujemy się na użycie dywanu, musimy pogodzić się jednocześnie z faktem, iż będziemy od niego regularnie troszczyć się. Najbardziej podstawową oraz wymagającą typowego stosowania formą czyszczenia dywanu, jest naturalnie odkurzanie.

Tok ten musimy wykonywać przynajmniej co 2 – 3 dni. Dywan jest bowiem gniazdem kurzu i bakterii, jakie musimy normalnie usuwać. Na rynku znajduje się dzisiaj cała paleta, wszelakiego typu odkurzaczy, jakie wykonają za nas mnogość wytwórczości. W ostatnich czasach, pojawiły się w polskim kraju na półkach sklepowych, myjki parowe do dywanów. Są to urządzenia niezwykle proste w obsłudze i przynoszące relatywnie wyśmienite rezultaty. Myją one kobierzec przy użyciu ciepłej pary hydrologicznej, pod wysokim ciśnieniem. Mnogość bakterii oraz mikroorganizmów, nie jest w stanie przeżyć w gorącym środowisku, dlatego myjki parowe pełnia także funkcje dezynfekacyjne. W drogeriach i sklepach chemicznych, odnajdziemy także bezlik preparatów do dywanów.

Możemy wyróżnić preparaty myjące, dezynfekujące lub odświeżające. Większość niemniej jednak łączy w sobie wszystkie te przymiotniki. Po naniesieniu na dywan, tworzą aktywną pianę, jaka unosi ubrudzenia oraz kurz ku górze. Jeśli należymy do ludzi w wyższym stopniu powolnych, zdołamy zezwolić sobie na okresowe mycie kobierców w wprawnej pralni. Pralnie, jak np. pranie kanap, dysponują odpowiednie urządzenia i detergenty, które doprowadzą nasz dywan do doskonałego stanu. Choć opłaty są względnie wysokie, powinno się jednakże co jakiś czas zastosować lifting dywanu. Należy jednakże pomnieć, iż odkurzanie to podstawa.

Dodaj komentarz