Jak zwalczyć strach przed dentystą?

Zdrowie

W dzisiejszych czasach w dalszym ciągu jest to zauważalne, iż w momentach, kiedy ktoś mówi o dentyście, wielu figurom jeży się włos na głowie. Od zawsze zauważalny był strach przed dentystą, a lekarze stomatolodzy w wielu przypadkach dziwili się, z jakiego powodu tak się dzieje. Żaden z nich nigdy, podczas nauki na akademii lekarskiej, nie myślał o tym, że pragnie pozostać lekarzem, aby straszyć innych. Nie jest to przecież cel doktora stomatologa. Człowiek zostaje lekarzem, żeby leczyć innych, aby ulżyć w ich cierpieniach, aby wyprowadzić z choroby. W przypadku innych lekarzy zawodowców nieczęsto, kiedy wolno zauważyć fakt, że pacjenci się ich boją.

A w przypadku dentysty praktyka ta jest nieodłącznie związana z egzekwowaniem zawodu stomatologa. Tak w rzeczywistości, każdy pacjent boi się bólu, nie samego doktora, jako osoby i całe szczęście, iż na studiach medycznych również o tym uczą.

Widocznie, jeszcze do niedawna, wykłady z tego obrębu nie realizowały rezultatu, bowiem coraz to mocniejsze jest już znieczulenie w gabinetach. W jakiejkolwiek podstawówce była oraz jest higienistka, a wspólnie z nią, higienistka dentystka. Może nie we wszystkich placówkach oświatowych było to regułą, jednakowoż w wielu przypadkach panie dentystyki w nich zatrudnione były dla dzieci bardzo nie uprzejme. Pacjent żąda, również ten mały, żeby dentysta koni był dla niego wspaniałomyślny oraz nie negował jego strachu przed bólem. To jest niezmiernie ważne, w jaki sposób lekarz dentysta przystępuje do pacjenta i jego obaw, a już w szczególności, kiedy tak właściwie pacjentem jest małoletnie dziecko.

Kiedy higienistka obiecuje maluchowi, że nic go nie będzie bolało, a w następnej kolejności na fotelu dentystycznym okazuje się, że ból jest nie do wytrzymania, pacjent krzyczy w niebogłosy, a dentystka wrzeszczy jeszcze bardziej, by dziecko przestało, to zdecydowanie nie jest idealna praktyka. Właśnie w ten sposób niejednokrotnie odbywało się to w dawnych okresach, ponieważ szkoły oszczędzały na lekarstwach oraz znieczuleniu, a cierpiały na tym dzieci, którym uraz do dentysty pozostał do dziś i nie chcą się leczyć.

Dodaj komentarz