Golf – o czym nie zapominać rozpoczynając grę?

Sport

Wydawać by się mogło, że golf jest na tyle idyllicznym i mało wymagającym sportem, że nabawienie się jakiejkolwiek kontuzji jest niemożliwe. Eksperci ostrzegają jednak, żeby nie ulec złudzeniom. Pomimo, że w golfie nie potrzebuje się od graczy biegania po polu i wykonywania trudnych figur gimnastycznych, sport ten także żąda stosownego przygotowania. Nie chodzi tu jedynie o opanowanie zasad, ale także o rozgrzewkę całego ciała, żeby nie ucierpiało ono w trakcie gry. Wszelkie nienaturalne ruchy potrzebują od naszych mięśni wytężonej pracy. Zgięcie ciała oraz należyta koordynacja ruchów, wymagane w trakcie gry w golfa, to umiejętności, jakich powinniśmy nabyć w trakcie systematycznych treningów. Bardzo ważną rolę odgrywa stabilność, która gwarantuje celne uderzenia. Temu, kto nie stał przenigdy z kijem golfowym przy piłce, sport ten ma prawo wydawać się cudownie prosty.

Jednak nasze mięśnie mogą się buntować i nie pracować prawidłowo bez rozgrzewki i konsekwentnych ćwiczeń. Lekarze apelują, by zwracać uwagę na ból kręgosłupa, zwłaszcza odcinka lędźwiowego. Naturalnie, urazy czy ból częściej pojawiają się u początkujących graczy. Amatorzy zapoznają się ze sportem oraz przyzwyczajają swoje ciało do wykonywania należytych skrętów i ruchów – tak wygląda Golf w Polsce oraz na świecie.

Zawodowi gracze są już do tego przygotowywani również technicznie, jak także fizycznie. Pole golfowe należy do najbardziej specyficznych miejsc, w jakich pielęgnowana jest jakakolwiek dyscyplina sportu czy też forma rekreacji. Cała powierzchnia pokryta jest trawą różnej długości, a każdy obszar posiada swoją nazwę w zależności od tego, jak wysoka jest trawa. Jest to ściśle powiązane z regułami gry oraz sposobem jej prowadzenia. Do tego na polu golfowym znajdują się często przeszkody wodne lub też piaskowe. Ozdabiają obszar, a ich obecność jest naznaczona trafnymi odcieniami, aby gracze wiedzieli, gdzie się znajdują. Na polu golfowym znajduje się dziewięć lub ewentualnie osiemnaście dołków, a także odpowiednie oznaczenia, zawierające informacje o każdym z nich.

Dodaj komentarz