Funkcjonalna reklama – wsparcie agencji oraz znawców

Reklama

Reklama nieraz odwołuje się do zdania specjalisty. Zazwyczaj napotykamy się z zastosowaniem tego zabiegu w wypadku proponowania nam zakupu wyznaczonych leków, kosmetyków oraz środków farmaceutycznych. Przyodziany w kitel aktor, jaki zademonstrowany nam jest jako lekarz określonej specjalizacji, poleca tabletki na ból głowy lub pastę do zębów.

Wielokrotnie rolę fachowców są w stanie pełnić aktorzy kojarzeni przede wszystkim ze swoim serialowym bohaterem, jaki jest lubianym dentystą bądź farmaceutą. Pomimo, iż zdajemy sobie sprawę, że figura ta nie ma nic wspólnego z leczeniem, ufamy jej i kierujemy się jej poradą w wyborze stosownej pasty do zębów czy środka przeciwbólowego.

Reklamowym profesjonalistą może również być figura nieznana, jednakowoż doświadczona przez życie: dziadek, sąsiadka. Takim ludziom niejednokrotnie ufamy bardziej, szczególnie kiedy chodzi o sprawy związane z prowadzeniem domu czy też wychowywaniem dzieci. Przy odbiorze tego typu reklam istotne jest uświadomienie sobie, iż grają w nich jedynie aktorzy. Jest to ważne głównie przy zakupie lekarstw. Zanim ich użyjemy doradźmy się autentycznego lekarza. Profesjonaliści od reklamy starają się sprzedać towar. Aby jednakże osiągnąć swój cel, muszą w pierwszej kolejności precyzyjnie wskazać grupę odbiorców i dla niej oferować tanie długopisy. To do nich powinny być skierowane spoty telewizyjne oraz ogłoszenia prasowe.

To właśnie dzięki temu będzie również rozumie się samo przez się, gdzie najkorzystniej umieścić daną reklamę. Załóżmy, iż chcemy wnieść skargę najnowszy proszek do prania. Zakładamy, iż będą z niego korzystać przede wszystkim kobiety, albowiem zgodnie z efektami przeróżnych badań socjologicznych to one najczęściej robią w domu pranie. One także decydują, jaki towar z dostępnych na rynku zostanie w tym celu zakupiony. Najwięcej proszku zużywają mamy małych dzieci. Najporządniej w związku z tym do nich zaadresować reklamę. Będzie ona umieszczona w gazetach o tematyce kobiecej oraz w telewizji, w porze emisji kultowych seriali bądź też tak zwanych programów śniadaniowych. Na spocie z kolei zobaczymy matkę z dzieckiem, jakie jest szczęśliwe, bowiem jego poplamiona bluzka jest znowu czysta. Wszystko dzięki użyciu reklamowanego artykułu. Dziecko jest szczęśliwe. Wskutek tego następnym razem mama wybierze właśnie ten artykuł.

Dodaj komentarz