Fotografia ślubna – utrwalmy bardzo dobre momenty życia

Zdrowie

Od kilku lat wielkich powodzeniem wśród nowożeńców cieszą się totalnie odmienne od szablonowych sesje zdjęciowe. Przede wszystkim pracują przy nich artyści fotograficy, którzy przygotowują całkowitą dokumentację zdjęciową obejmującą przygotowania do wesela, samą ceremonię oraz wesele.

Fotografia ślubna w gruntownie innym wymiarze – szpilki panny młodej niedbale leżące na podłodze, ostatnie poprawki sukni weselnej, florystka przyrządzająca bukiecik, pudełko z obrączkami – oraz dużo, wiele innych detali zatrzymanych w kadrze, a tworzących całość. Także sama ceremonia weselna pokazywana jest w inny sposób – wstrząsające zbliżenia, np. jedynie na ręce pary młodej z obrączkami, elementy kościoła z jakimś stopującym wzrok detalem, przypadkowe lecz niezmiernie wyraziste tło dla nowożeńców.

Fotografia ślubna, nadzwyczaj nowatorska, pokazująca wyjątkowość uroczystości, zatrzymująca chwilę w miejscu, na zawsze – tak pracuje fotograf ślubny Bielsko-biała. Dawne fotografie były bardzo statyczne, bez emocji, jedynie oraz wyłącznie dokumentujące zaistniały fakt. W ostatnim czasie poślubieni małżonkowie w kolorze sepii. Pewnego dnia oglądałam album fotografii ślubnych córki moich towarzyszy, który prawdę mówiąc zachwycił mnie. Cała sesja zdjęciowa przygotowywana była przez jednego z artystów fotografów młodego pokolenia. Dopiero tu zobaczyłam, jaką drogę fotografia weselna przeszła od dostojnej, luksusowej sepii do zastopowanej w kadrze dynamiki ruchu i energii. Nie było wyłonionego planu do ekspozycji nowo poślubionych małżonków.

Sesja zdjęciowa odeszła na ulicę, gdzie w ulicznym ruchu, gwarze, wśród pędzących samochodów, spieszących się przechodniów zjawiła się młoda para, jakoby przeniesiona z innego świata. W szczególe zdjęcia były zachwycające przez upamiętnienie na nich wprost błyskotliwego kontrastu – cudownie ubrana młoda para w bieli i czerni, radosna i świętująca swój dzień, na tle zabieganych ludzi, pędzących samochodów powszedniej rzeczywistości. Fotografia ślubna potrafiła te dwa światy zjednoczyć w efektowną całość. Wydawałoby się, iż miejski ruch nie jest porządnym tłem dla śnieżnobiałej sukni, jednakowoż zdjęcia wykonane o zmierzchu, z refleksami samochodowych reflektorów w tle z pewnością będą zapamiętane poprzez oglądających.