Fale i skręt – fryzura, która odmładza

Zdrowie

Loki potrafią mieć wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z eleganckim przedziałkiem pośrodku będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Modne wielbicielki tego stylu, popularne z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub ewentualnie Marlena Dietrich, inaczej ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia i gale. Chwilowo robi furorę w trochę zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, ustalona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet najmniejszy włosek, nie jest już trendy.

Nadszedł czas na niedbałość oraz chociaż iluzoryczny luz. Fale mają być jakby skonstruowane od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji warto pamiętać, iż skręty będą miały wyraźną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się odżywki rozplątujące włosy. Kształt ten wyodrębni również optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać w takim razie o tym, aby dbać o słuszny odcień..

Nienagannie nadają się do tego kremy do stylizacji. Perfekcyjny look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki interesująca, a to znaczy suszarka z dyfuzorem. Jej walorem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej przestrzeni o wiele prędzej, aniżeli gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to jedynie z pozoru fryzura dla wybranych, czyli posiadaczek gęstych oraz długich włosów – sprawdź odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej też za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

Dzisiaj jest to efekt niesłychanie prosty do osiągnięcia, a jednocześnie potrafiący diametralnie zmienić nasz image, czyniąc twarz ciekawiącą oraz przy tym w całości odmienioną.

Silnie skręcone, amorkowate loki potrafią skonstruować wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) lub też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Ażeby go zdobyć potrzebujemy stosunkowo niedużego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki i grzebienia z długimi zębami. Po nałożeniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a po pewnym czasie podsuszyć włosy suszarką. W następnym kroku należy podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Zostawić do całkowitego wyschnięcia i gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.