Dzisiejsza urządzenia do ćwiczeń – fitness i siłownia

Sport

Czasem nawet nie wiemy, jak wiele może nam zagwarantować nowocześnie wyekwipowana siłownia. Którymi urządzeniami ona rozporządza. Już na pierwszy rzut oka widać, iż dużo sztang, maszyn i stanowisk wygląda nieomalże futurystycznie, co też w pewien sposób oddziałuje zachęcająco na wybór danego urządzenia, czy stanowiska. Jednak warto tu o wiele bardziej przybliżyć istotę owej nowoczesności. Niektóre albowiem urządzenia sterowane są za pomocą kompów, co zezwala na bardziej efektywny trening oraz kształtowanie sylwetki. Posiadamy tutaj nie sporadycznie do dyspozycji wirtualnego trenera, jaki pokaże nam i opisze cały cykl treningowy.

Od czasu do czasu mamy przy urządzeniu tablice 3D z hologramem, gdzie pokazane jest jak należy ćwiczyć, żeby oddziaływać na rzeczowe partie muskułów – w tym wspomoże bieżnia elektryczna. Nie musimy się również kłopotać z dokładaniem, lub charakteryzowaniem kolejnych ciężarów. Są bowiem systemy, które sterują stworzonym przez nas obciążeniem, co dzieje się przy wyeksploatowaniu dobrych przełączników, będących w zasięgu ręki. W poprawnie wyposażonej siłowni dba się także o to, by niektóre urządzenia były dostępne dla kilku osób równocześnie, a wobec tego mówimy o paru takich samych, lub podobnych urządzeniach. To samo się tyczy hantli, sztang oraz zestawów talerzy.

Można też wtrącić o dwóch rodzajach treningu, Tak oznaczanym ćwiczeniu na wolnych ciężarach, bez wykorzystania żadnych mechanizmów, i o treningu na maszynach wyposażonych we wszelkiego typu prowadnice, przekładnie itp. Tego typu urządzenia również są dostępne w wielu siłowniach. Jest taka szansę, by nabyć sobie atlas i zamontować go we własnym mieszkaniu. To ile będzie kosztował głównie zleży od jego rozmiaru i konstrukcji, jaka ma wpływ na różnorodność ćwiczeń. Taki atlas będzie wyposażony w jedną, lub ewentualnie nawet parę ławeczek, stepper, wszelkiego rodzaju regulacje dotyczące nie jedynie ciężaru, czy oporu, ale także poprawnego ukosu naszej ławeczki. Będzie też posiadał tak nazywane modlitewniki, które niemniej jednak nie mają nic wspólnego z architekturą sakralną, czy religią. W atlasie wynajdziemy wiele podpórek, różne wyciągi, podesty, drążki, podciągi, stalowe linki i łożyskowe krążki tak charakterystyczne dla tego typu sprzętu.

Opinie do tej publikacji:

  1. Domowa siłownia to dobry pomysł. Nie warto tkwić przed telewizorem. Lepiej podjąć ćwiczenia fizyczne i zadbać o swoją tężyznę. Cała rodzina na stworzeniu takiej siłowni tylko skorzysta. Rowerek, hantle, ergowiosła, do tego worek treningowy i już mamy super miejsce do ćwiczeń. Zamów swój sprzęt do ćwiczeń na stronie https://life-fitness.pl

Dodaj komentarz