Droga dojazdowa z kostki – utwardzona oraz praktyczna wizytówka domu

Dom

Żaden współczesny dom nie może się obyć bez podjazdu, który musi być nie tylko ładny, lecz praktyczny i trwały. W tym celu idealnym materiałem budowlanym jest kostka brukowa, która jest idealna na okoliczności atmosferyczne, woda szybko z niej spływa, nie śliska się, jest odporna na duży nacisk, służy przez dużo lat w takim samym stanie. Planując wykończenie otoczenia kostką brukową, odpowiednio jest najpierw przygotować projekt. Jest tak wiele kształtów i kolorów kostki brukowej, że możemy wykonać parę różnych projektów oraz wybrać ten najbardziej pasujący do otoczenia oraz charakteru domu.

Wówczas w owym czasie możemy udać się na zakupy do sklepu budowlanego. Współczesne brukarstwo całkiem odbiega od tego, które pamiętamy z dawnych lat. Dziś, brukarz, to prawdziwy mistrz, który wyczarowuje fantazyjne nawierzchnie, nieomalże obrazy. W następstwie tego wypada się odpowiednio zastanowić, jak ma wyglądać nasz podjazd do domu, żeby rzeczywiście był wizytówką domu. Niezmiernie znaczący jest dobór barw kostki, a tych jest dużo, począwszy od barw ziemi, czyli beżów, szarości, popielu, aż do mocniejszych, żywszych – przetestuj taras z kostki Radzymin. Niemniej jednak oraz tutaj nie należy przesadzać, żeby podjazd pod domostwo nie okazał się drogim kiczem.

Podjazd, dom, otoczenie, powinny stanowić spójną całość. Przy budowaniu domu od podstaw występuje niemały kłopot gleby dookoła posesji, bowiem jest ona świeża oraz należałoby ją utwardzić, żeby zdołać wyłożyć kostkę pod wjazd do garażu czy także ścieżkę. Trudno się za to zabrać samemu i jednak lepiej tego nie robić, albowiem każdy pragnie, aby jego ogród wyglądał jak najprzyzwoiciej, a takie prace robione przez amatora zazwyczaj nie wychodzą zanadto poprawnie.

Najpoprawniej zrobić to specjalnym ubijaczem do terenu (takie usługi brukarskie są proponowane w wielu firmach), by pozbyć się niepotrzebnych nierówności i zapobiec spływaniu wody. Przy takim zabiegu powinno się zagęszczać górną warstwę ziemi o znaczną ilość kruszywa, by nawierzchnia nie osuwała się oraz była lita. Wstępne ubijanie ziemi jest niezwykle ważne, natomiast to końcowe, już po ułożeniu kostki brukowej potrzebne jest tylko po to, żeby ostatecznie ustabilizować oraz wyrównać powierzchnię. Zwykle szczegóły różnią się od siebie wielkością o jakieś ok. 0,5mm, w następstwie tego ubijanie bruku ubijarką szczególnie tą wyposażoną w nakładkę neoprenową wyrównuje te różnice.