Dobre biuro to bilet wizytowy korporacji

Biznes

Ludzie, jacy zostali zatrudnieni do pracy w gigantycznej korporacji mają pokaźny problem z dostosowaniem się do sztywnych i w szeregu przypadków szarych reguł życia w takiej firmie – coraz to częściej doprowadzając świadomie bądź nieświadomie do istotnych konfliktów. Wielokrotnie osoby nie mogące dostosować się do sztywnych reguł postępowania oraz niezmiernie nudnej powierzchni biurowej, która nie zezwala na jakąkolwiek indywidualność i promowanie swojej osobowości, po prostu naturalnie buntują się przeciwko takiemu stanowi rzeczy.

Jednak firmy to organizmy, jakie o wiele prędzej zwolnią nawet całe piętro nieposłusznych robotników, aniżeli w strachu przed ich strajkiem ugną się oraz wprowadzą zmiany własnego sprawdzonego działającego dużo lat regulaminu. Tu kodyfikowane jest wszystko – sprzęty meblowe biurowe wyglądają bliźniacze, zestawione są w nieznoszącym nieładu porządku, prosto jak od linijki – a wszystko to nie jest wynikiem jakiegoś dyktatu szefostwa przekonanego o własnej wyższości, jakkolwiek z niezmiernie pożytecznych psychologicznych przesłanek.

Na biurku typu biurko regulowane każdy zatrudniony posiada całkowicie te same narzędzia biurowe, jego krzesło wykonane jest dokumentnie z takim samym obiciem, jak w wypadku całej setki pozostałych pracowników. Wszystko to tylko właśnie dlatego, żeby nikt nie czuł się poprawniej bądź też gorzej, aby wszyscy w oczach swojego pracodawcy byli warci tyle samo. Z jednej sprawy bezsprzecznie pomaga to zapobiec pobocznym konfliktom w działającym wspólnie zespole, z drugiej niemniej jednak słusznie potęgując wrażenie, że nawet stając na rzęsach nie będzie się w stanie zwrócić uwagi kierownika na własne indywidualne osiągnięcia. Praca w takich wymogach zabija jakąkolwiek indywidualność i w większości przypadków doprowadza pracowników do dosyć słusznego marazmu.

Dzisiejsze jednostki gospodarcze starają się w miarę możliwości umożliwić pracownikom jak największą swobodę w kwestii wystroju własnego wnętrza. Niewątpliwie większość powierzchni biurowych nie pozwala na tak dużo. W wypadku takich miejsc jak telefoniczna infolinia czy dział obsługi konsumenta szyba praca świadczy stały kontakt z innymi pracobiorcami. A najłatwiej kontaktować się z pracownikiem, jaki siedzi zaraz obok.

Opinie do tej publikacji:

Dodaj komentarz