Design oraz zabezpieczenie karoserii – blacharstwo i lakiernictwo

Motoryzacja

Nabywając nowiutki samochód, już od dawna bierze się pod uwagę nie tylko parametry techniczne i markę auta, lecz także odcień lakieru. Niejednokrotnie to właśnie niespotykana kolorystyka lakieru przyciąga uwagę klienta salonu i zachwyci go tak bardzo, iż błyskawicznie dokona wyboru: ten i żaden z pozostałych.

Zakłady produkujące lakiery samochodowe świetnie zdają sobie sprawę z prawidłowości, że w ogromnej mierze od jakości ich produktów uzależniona jest satysfakcja użytkowników aut. Udostępniają więc każdemu opcję indywidualnego wyboru odcienia, z uwzględnieniem indywidualnych preferencji, a salonom lakierniczym udostępniają do wyboru materiały różnych firm, które charakteryzują się odmiennymi właściwościami.

należy bowiem pamiętać, że lakiery poza kwestiami estetycznymi mają do spełnienia także inne istotne zadania. Idealnie równa powierzchnia musi chronić samochód przed wpływem negatywnych czynników, zwłaszcza przed niszczeniem karoserii. Z praktycznego punktu widzenia, podobnie ważne, jak elegancka barwa, wydają się takie właściwości lakieru, jak idealne pokrycie karoserii i odporność Zwykły właściciel samochodu zazwyczaj nie skupia się na kwestii, jaką substancją pokryta jest karoseria jego pojazdu.

Zabiera nowe auto w wymarzonym odcieniu wprost z salonu, a kiedy idealna powierzchnia lakieru ulegnie uszkodzeniu, oddaje wóz do zakładu lakierniczego i nie musi się o nic niepokoić. Wie, że profesjonalista dopasuje kolor oraz rodzaj lakieru, do niego zaś należy ocenienie końcowego wyniku naprawy. Ze strony lakiernika rzecz nie bywa jednak tak banalnie prosta, gdyż lakiery samochodowe to wymagające substancje, z którymi poradzi sobie specjalista – sprawdź zobacz.

Najpierw trzeba nałożyć podkład, a dopiero potem można przejść do aplikowania warstwy malarskiej, która zdecyduje o kolorze auta. Lecz to jeszcze nie koniec. Na samym końcu nakładany jest lakier nabłyszczający, który podkreśli kolor i dodatkowo będzie chronić warstwy położone wcześniej. Lakierowanie to skomplikowana czynność, wymagająca precyzji, lat praktyki, jak również umiejętności posługiwania się specjalnym sprzętem. A wszystko tylko w tym celu, aby klient odjechał z zakładu zadowolony.

Dodaj komentarz