Dbanie o koty oraz psy – pomoc dla pupili

Zdrowie

W współczesnych czasach coraz częściej wolno spotkać się z wiadomościami o tym, że jakieś zwierzę, w większości wypadków pies czy też kot, pozostało porzucone przez dotychczasowego właściciela. W większości wypadków zwierzęta te trafiają do schronień dla bezdomnych zwierzaków. To przykre miejsca te nie oferują nazbyt solidnych warunków.

Na ogół przebywające tam zwierzęta są niedożywione, utrzymywane są w niezbyt praktycznych i przepełnionych pomieszczeniach. Z reguły pracujący tam wolontariusze niesłychanie starają się umilić biednym zwierzakom życie. Nie jest to niemniej jednak proste, kiedy brakuje funduszy na bazowe potrzeby. Dlatego z gigantyczną radością przyjmowane są tam nawet najmniejsze dary. Ma prawo to być petpare.pl kot norweski leśny, stara pościel, koce, zabawki dla zwierzaków.

Jeśli jednakże ktoś pragnie, żeby ofiarowana przez niego pomoc była w rzeczy samej pomocna, powinien wcześniej skontaktować się z wybranym schroniskiem, żeby dowiedzieć się, czego najbardziej tam potrzeba. To właśnie dzięki temu zyska pewność, że jego pomoc okaże się de facto przydatna i wręcz pożądana. Na ulicach wielu polskich miast aż roi się od bezdomnych kotów.

Na szczęście nie brakuje także ludzi o słusznych sercach, którzy z radością przyjmują te biedne czworonogi pod swoje dachy. Niektórzy jednakże są w stanie dojść do wniosku, że koty są po prostu niewdzięczne, bowiem po kilku dniach po prostu uciekają z domu własnego innowacyjnego pana. Należy niemniej jednak nie zapominać o tym, że przekonanie do siebie kota, który jakkolwiek z natury jest zwierzęciem nieufnym, wcale nie jest proste. Skutkiem tego takie oswajanie nowego kota powinno przebiegać stopniowo. Na początku ma prawo pomóc sucha karma dla kota.

Wolno na przykład przed drzwiami domu wystawić miskę, do której będzie się sypać karmę oraz ja zostawiać. Kot, który przez parę dni będzie powracał i za każdym wraz znajdzie miskę całkowitą, zacznie ufać, że oryginalny właściciel będzie dla niego porządny. W następnej kolejności można wpuszczać kota na parę chwil do mieszkania, niemniej jednak umożliwiać mu wyjście za każdym wspólnie, gdy będzie tego pragnął. W ten sposób zwierzę zyska pewność, że w tym mieszkaniu nikt nie będzie mu zagrażał.

Dodaj komentarz