Czym jest BIK oraz jak działa? Zasady skupiania danych w BIK

Finanse

Jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy do naszego kraju zawitały pierwsze karty płatnicze, wybitnie trudno było nam się do tego przyzwyczaić. Osobliwym było, że kawałek plastiku ma okazję zastępować oryginalne pieniądze, oraz to w tak praktycznej formie.

Dziś trudno jest większości z nas przyzwyczaić się do tego, że wszystkiego typu karty kredytowe czy również płatnicze mogłyby zniknąć z naszej profesjonalnej rzeczywistości. Z roku na rok rośnie liczba wydanych kart płatniczych rozmaitego rodzaju, są one praktycznie nieodzowne zarówno w owym czasie, jak otrzymujemy jakikolwiek kredyt, jak również w sytuacji po prostu debetu w koncie. Rozmaitego typu kredyty mogą być spłacane również za pomocą karty płatniczej, w tym również bardzo standardowy oraz najbardziej jak dotychczas ogólny w stworzonym przez nas kraju kredyt gotówkowy.

Dziś wszelkie praktycznie karty płatnicze mają także funkcję tak zwaną zbliżeniową, co świadczy, że wolno nimi regulować rozmaitego rodzaju płatności bez potrzeby wkładania w czytnik oraz wpisywania PIN-u. Jest to forma płatności niezmiernie wygodna, zaoszczędzająca czasu przeznaczonego na zakupy, a oprócz tego nie ma konieczności zapamiętywania na przykład paru numerów PIN, jeżeli jesteśmy posiadaczami kilku kart.

Teraz liczba kart zbliżeniowych na stworzonym przez nas rynku naruszyła już 10 milionów sztuk, jakiegokolwiek roku liczba ta natęża się o kilkanaście procent, co potwierdza najlepszy kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – najlepsze oferty z 20 banków na get-money.pl. Jak dotychczas nie odnotowano na terenie naszego kraju sytuacji kradzieży danych czy także środków finansowych z karty zbliżeniowej. Mimo tego niemniej jednak Polacy trochę sceptycznie podchodzą do kart zbliżeniowym, niesłusznie pewnie obawiając się, że tego rodzaju transakcje nie są bezpieczne dla posiadanych przez nich pieniędzy. Jednakże na pewno z upływem czasu również nasi rodacy przekonają się o pożyteczności tego typu środków płatniczych, analogiczna była jakkolwiek sytuacja z kartami płatniczymi tradycyjnymi. Obecnie w naszym kraju coraz więcej jest punktów handlowych, gdzie wolno dokonywać transakcji drogą zbliżeniową – aktualnie ocenia się liczbę tego rodzaju punktów na ponad 70 tysięcy.

Dodaj komentarz