Czemu bycie prezesem jest zawiłe i w jaki sposób to uprościć?

Biznes

Umysł człowieczy funkcjonuje na bazie skojarzeń. To naturalnie dzięki temu prościej zapamiętujemy i prościej przyswajamy informacje. Przyrównywać do siebie można wiele rzeczy. Organizację firmy na przykład możemy jak najbardziej przyrównać do tworu, jakim jest rodzina. Dwa najistotniejsze elementy, czyli rodzice – stanowią perfekcyjne porównanie do jednostek w jednostce gospodarczej, jakimi są zarząd i dział księgowości. Muszą oboje ze sobą współbrzmieć, ponieważ jedno bez drugiego nie może odpowiednio funkcjonować.

Często w zarządzie firmy, czyli w dokładnym władztwie zasiada główny księgowy, a w następstwie tego sprawuje dwie funkcje – ma swój udział w zarządzaniu całym organizmem, a i włada sprawami finansowymi. W standardowej rodzinie takie funkcje pełni oczywiście matka. Ojciec jest jak najbardziej tą cząstką, która wytwarza przychód rodziny. Dzieci w miarodajnym wieku stają się pracownikami, wypełniającymi rozporządzenia zarządu, czyli rodziców.

Zarządzanie takim przedsiębiorstwem jakim jest rodzina, stanowi największe oraz najbardziej odpowiedzialne wyzwanie. Choć wypłacanie premii uznaniowej pracobiorcom wychodzi o wiele taniej aniżeli w przypadku prawdziwej firmy. Dochodzi jeszcze jedna zaleta. Urlop bierze kompletna załoga domowego przedsiębiorstwa i korporacja przez to nic nie traci, a nawet zyskuje! W żadnej firmie wspólny wyjazd tak nie ucieszy jak wyjazd rodzinny. Każdy człowiek jako dziecko fantazjuje w pewnym okresie o tym, iż zostanie szefem, który ma certika.pl – certyfikacja ISO 9001. Szczególnie mali chłopcy. Wyobrażają sobie, iż zarządzanie firmą to chodzenie do pracy w garniturze, personalizowane biuro, sekretarka, podpisywanie dokumentów oraz wydawanie poleceń. Jednym słowem: praca – bajka. To smutne w rzeczywistości nie wygląda to tak różowo. Bez wątpliwości, bycie właścicielem firmy to prestiż i z reguły dobre zarobki.

Jednakże proporcjonalny jest poziom stresu oraz godzin spędzonych każdego dnia w pracy. Niejednokrotnie zdarza się tak, iż kierownik pod żadnym pozorem nie musi być w biurze, aby pracować. Jego obecność w domu wtenczas nie oznacza słodkiego lenistwa. Bycie odpowiedzialnym za jednostkę gospodarczą to życie pod jej dyktando, to odpowiedzialność za jej właściwe funkcjonowanie, a tym samym za miejsce pracy podwładnych.

Dodaj komentarz