Co jeść w trakcie ciąży? Wypróbuj oraz doglądaj o zdrowie

Zdrowie

Słuszna dieta jest posadą porządnego samopoczucia matki oraz rozwoju stworzonego przez nas potomka. Nie należy odżywiać się za dwoje, jest to najogromniejszy błąd, przyszłych mam, potrzebne jest tylko 300 kalorii więcej niż szablonowej diecie. W ciąży może się przytyć od 9 do 12 kilogramów, większy przyrost to ryzyko cukrzycy i nadciśnienie i późniejsze kłopoty z powrotem do wagi sprzed ciąży. W diecie kobiet ciężarnych należy uwzględniać wapń, jakiego najwięcej jest w mleku, przetworach mlecznych, brokułach oraz łososiu.

Co więcej dieta ciężarnych kobiet powinna być bogata w białko zawarte w jajkach, tuńczyku, orzechach, kiełkach. Nie zapominać należy również o żelazie, którego bogatym źródłem są czerwone mięso, szpinak, soja, suszone owoce. Do tego sporo warzyw i owoców co zapewni przyszłej mamie harmonijną ilość witamin oraz minerałów. Kobieta w ciąży potrzebuje więcej snu i relaksu. Właśnie dlatego przyda się codzienna drzemka oraz odpoczynek z nogami uniesionymi lekko do góry. Taka pozycja może obniżyć opuchliznę nóg oraz zapobiec żylakom. Pani w ciąży powinna starać się rozluźnić, unikać stresów i poprawiać swoje samopoczucie w jakikolwiek możliwy oraz przyjemny sposób np. czytać książkę, oglądając telewizję, odprężenie w ciepłej kąpieli – rekomenduje to kalendarz ciąży. Wolno uczęszczać na masaże, uprawiając jogę dla kobiet ciężarnych i w głównej mierze mnóstwo przebywać na ożywczym powietrzu. Ostrożny drobny wysiłek przyzwoicie wpływa na krążenie, dzięki czemu do maluszka łatwiej dociera tlen oraz składniki odżywcze.

Wskutek tego w czasie ciąży warto jest uprawiać dozwoloną gimnastykę oraz uczęszczać do szkoły rodzenia. Nie można uprawiać jednak sportów urazowych i unikać generalnych porządków. Po ładnych, czasami męczących dziewięciu miesiącach nadchodzi najwyższy czas rozwiązanie oraz spotkania maluszkiem. Każdy poród przebiega trochę inaczej, właśnie dlatego warto dowiedzieć się czego można spodziewać się na sali porodowej. Niesłychanie właściwym informatorem okazują się zajęcia w szkole rodzenia i rozmowa z lekarzem prowadzącym bądź też położną. Żaden niemniej jednak lekarz, położna czy inna figura nie jest w stanie określić szczegółowo, jak będzie następował poród konkretnej kobiety.