Bezpieczne oraz efektywne leczenie kanałowe we Wrocławiu

Zdrowie

Bezpieczne i efektywne leczenie kanałowe na terenie Wrocławia oferuje gabinet stomatologiczny Witadent. Polega ono na mechanicznym usunięciu bakterii z korzenia zęba, przy użyciu wysterylizowanych oraz dokładnych przyrządów. Kolejno zaś całość uzupełnia się specjalnym materiałem. Ta technika leczenia jak leczenie kanałowe pod mikroskopem usuwa bakterie, jakie mogłyby doprowadzać do zakażeń oraz pojawienia się stanu zapalnego.

Pracujący w Witadent dentyści zabiegają o to, żeby klienci odczuwali komfort, wobec czego oferują znieczulenie przed rozpoczęciem zabiegu. Najczęściej leczenie kanałowe jest ostateczną okazją na utrzymanie zęba, jako alternatywa jego usunięcia, a więc warto decydować się na takie działanie.

Każde leczenie z zakresu endodoncji jest bezpośrednio dopasowane do pacjenta, aczkolwiek we wszechstronnych oddziaływaniach można wyróżniać pewne elementy stałe. Są to: zrobienie zdjęcia rtg, zakładanie opatrunku dokanałowego leczniczego, leczenie endodontyczne właściwe, leczenie ponowne endodontyczne, usuwanie narzędzia z kanału lub usunięcie z kanału zęba wkładu koronowo – korzeniowego. Leczenie odbywa się przy wykorzystaniu nowoczesnego mikroskopu, co gwarantuje sporą dokładność.

Endodoncji mikroskopowej podejmą się jedynie doświadczeni oraz dokształceni w takim zakresie eksperci. Podkreślają oni, że usunięcie zęba jest dla nich ostatecznością. Jeśli dochodzi do zapalenia wewnętrznej tkanki zęba albo zniszczenia jego korony leczenie kanałowe okazuje się mocnym podparciem dla materiału uzupełniającego lub korony protetycznej.

Zabieg wykonany w znieczuleniu poszerzony jest o nałożenie gumy dentystycznej, czyli osłony antybakteryjnej i zasłaniającej krtań oraz tchawicę. Po wysuszeniu i uszczelnianiu kanałów zębowych nie ma mowy o tym, aby drobnoustroje przenikały do wyczyszczonych kanałów zębowych. Po ukończonym leczeniu każdy z pacjentów zostaje poinformowany o tym, jak dbać o zęby.