Aby masaż miał sens, rozsądnie wybierz salon masażu lub masażystę

Zdrowie

Masażysta, jak sama nazwa podkreśla to człowiek, jaki wykonuje masaż. Do tego zawodu należy posiadać wyjątkowe predyspozycje. Najważniejsze są tu zdolności manualne, jakie sprawiają, że masażysta będzie łatwo uczył się oryginalnych technik masowania i intuicyjnie wyczuje słuszną siłę nacisku. Równie istotna w tej dziedzinie jest gotowość do uczenia się oraz podwyższania własnych kwalifikacji. Otóż dziś ciągle powstają nowatorskie typy masażu oraz porządny masażysta jest z nimi za pan brat.

Podczas pracy również wypada przestrzegać kilku zasad. Nie chodzi tutaj tylko o prawidłowe wykonanie nacisku na tkanki, ponieważ to rozumie się samo przez się. Istotny jest wygląd masażysty. Powinien on być ubrany czysto, schludnie i obowiązkowo na biało. Kobiety wykonujące ten zawód powinny mieć krótkie, niepomalowane paznokcie i nadzwyczaj dyskretny makijaż. O masażystach krążą różnorodne legendy, mające nieraz podtekst erotyczny. Z uwagi na nie, dziewczyna lub też chłopak wykonujący masaż są niezmiernie właściwą partią i mają obszerne powodzenie w płci przeciwnej. Masaż to nie tylko wykonywanie dobrych ucisków, co potwierdzi masaż dla dwojga Kielce. Równie istotna jest całą oprawa, na jaką składa się wygląd pomieszczenia, w którym się masuje. Nie może to być biała, przypominająca szpital sala. Taka aranżacja na pewno nie zezwoli się w pełni zrelaksować oraz odprężyć. Właśnie skutkiem tego powstają dobre salony masażu, które zapewniają swoim kontrahentom niepowtarzalną atmosferę.

Istotne jest, żeby pomieszczenie było przytulne. Dlatego przeważają odcienie uchodzące za ciepłe czyli beże, złoto, czerwień oraz pomarańcz. Dba się też o stosowny zapach oraz dźwięk. Wobec tego stosuje się odpowiednie olejki, a w czasie masażu włącza muzykę relaksacyjną. Salony masażu powinny zadbać też o słuszną temperaturę pomieszczenia. Masaż wykonywany jest na nagim ciele, a klienta chroni tylko cienka zapaska. Żeby czuć się w pełni zrelaksowanym, masowany nie może odczuwać chłodu. Zimno powoduje, że napinamy mięśnie, mamy gęsią skórkę oraz ogólnie źle się czujemy. Wówczas masaż napiętych mięśni nie spełnia swojej funkcji i idzie na marne.